Bartoš uvedl, že nová vláda není populistická a prozradil, jak budou pomáhat lidem: „Věřím tomu, že lidé ve finále pocítí, že náš kabinet jako celek vyvedl zemi z krize“

Ministr pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš prohlásil, že se nová vláda nebude chovat populisticky jako kabinet Andreje Babiše a dokáže zemi vyvést z krize. Informuje o tom web aktualne.cz.

Bartoš říká, že koalice je u vlády jen chvilku, ale ihned všichni začali pracovat. Na ministerstvu je denně maximálně od osmi hodin a domů se vrací pozdě večer.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

„Věřím tomu, že lidé ve finále pocítí, že naše vláda jako celek vyvedla zemi z krize,“ tvrdí Bartoš s tím, že se to ale nestane ihned. Ministři proto nedávají moc rozhovorů a vláda nepořádá časté tiskové konference, aby se všichni mohli soustředit na práci.

Dle slov předsedy Pirátů nová vláda se liší od té předchozí a dokáže vyvést Česko z dluhové pasti. Také kabinet plánuje změnit rozpočet a bude tak dost peněz na sociální služby.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Bartoš razantně podotkl, že nová vláda nechce být populistická, jako kabinet Andreje Babiše. Média by podle něho měla více lidem vysvětlovat změny, které vláda prosazuje.

Ministr dodává, že na resort se sebou přivedl několik svých lidí, ale musel to udělat, protože několik let ho vedlo hnutí ANO. Jsou to ale profesionálové.

Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová, Marian Jurečka, Ivan Bartoš, Vít Rakušan / Zdroj. youtube.com

Baroš uznává, že ztráta 18 poslanců ve Sněmovně je cítit, ale ve vládě se pracuje jinak než v opozici.

Jeho ministerstvo se mimo jiné bude snažit prosazovat dostupné bydlení a musí se připravit nový stavební zákon. Díky digitalizaci vláda chce lidem usnadnit život a umožnit cestovat po Evropě pomoci jen telefonu či přestat lidi obtěžovat zbytečnou administrativní práci.

PSALI JSME: „TEN, KDO CHYTIL OMIKRON, MŮŽE OMIKRON CHYTIT ZNOVU“: ROMAN PRYMULA ŘÍKÁ, ŽE IMUNITA JE NYNÍ RELATIVNĚ KRÁTKODOBÁ A ŽE RESPIRÁTORY UŽ NEMUSÍ POMOCI

PŘIPOMÍNÁME: STUDENTI VYZVALI MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ, ABY UKONČIL DISKRIMINACI NEOČKOVANÝCH OBČANŮ: „TO JE PRO NÁS ZCELA NEPŘIJATELNÉ“

Share