Studenti vyzvali ministra zdravotnictví, aby ukončil diskriminaci neočkovaných občanů: „To je pro nás zcela nepřijatelné“

29 studentů lékařských fakult napsalo otevřený dopis šéfovi resortu zdravotnictví Vlastimilu Válkovi. Vyzývají ho, aby odmítl pandemický zákon. Chtějí také, aby ministr ukončil „diskriminaci neočkovaných občanů“. Informuje o tom web iDNES.cz.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Studenti například napsali, že je pro ně nepřijatelné, že neočkovaní lidé nemohou navštěvovat restaurace nebo chodit na koncerty.

Také nechápou, proč člověk, který má negativní PCR test nemůže nyní navštěvovat sportovní zařízení, stravovací zařízení nebo kadeřnictví. Chtěli by slyšet racionální vysvětlení takového opatření.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„To je pro nás zcela nepřijatelné a vyzýváme Vás k urychlenému zrušení diskriminace občanů na základě jejich svobodného rozhodnutí nepodstoupit medicínský zákrok podmínečně schválenou vakcínou,“ uvedli studenti.

Upozornili také na řadu studií, podle nichž plošná opatření proti viru nemají na pandemii velký vliv. Myslí si, že novela pandemického zákona je obcházením Ústavy.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Také podle nich nebylo dostatečně odůvodněno, proč lidé po prodělaném onemocnění nebo s protilátkami nejsou na stejné úrovni jako ti, kteří byli očkováni.

Tito studenti nechtějí, aby byla přijata novela pandemického zákona, a proto žádají ministra zdravotnictví, aby ten hlasoval proti.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Mluví také o tom, že nyní již existuje efektivní léčba onemocnění, takže podle nich by ministr měl svá slova o očkování přezkoumat.

Píšou, že stát by měl upozorňovat, jak mohou lidé ještě zvýšit odolnost své imunity. Napsali také, že podle statistik je průměrný věk lidí, kteří na tuto nemoc zemřeli, 79 let.

Zdravotníci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Mladí lidé proto podle nich nejsou hrozbou pro nemocnice, nezahltí je. Mají obavy, že vakcinace mladých lidí může mít větší riziko než pozitivní efekt.

Psali jsme:„Po rozvodu se nám změnil život“: Monika Bagárová mluví o fungování rodiny po rozchodu

PSALI JSME: VLÁDA HODLÁ PROJEDNAT ZVÝŠENÍ KONCESIONÁŘSKÝCH POPLATKŮ: ANDREJ BABIŠ BY JE NĚKTERÝM LIDEM ODPUSTIL

PŘIPOMÍNÁME: „SÁM JSEM Z CHUDÝCH POMĚRŮ. V ŽIVOTĚ JSEM NEMĚL NOVÉ KOLO“: JUREČKA PROZRADIL, JAK JEHO MINISTERSTVO BUDE POMÁHAT LIDEM A JAKÉ DŮCHODY DOSTANOU DNEŠNÍ TŘICÁTNICI

Share