„Sám jsem z chudých poměrů. V životě jsem neměl nové kolo“: Jurečka prozradil, jak jeho ministerstvo bude pomáhat lidem a jaké důchody dostanou dnešní třicátnici

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka promluvil o tom, jaké důchody budou mít dnešní třicátnici a jak se liší vláda Petra Fialy a Bohuslava Sobotky. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Jurečka, který byl ministrem zemědělství ve vládě Sobotky, říká, že povahově oba premiéři jsou částečně podobní. „Oba jsou slušní. Když se s nimi člověk na něčem dohodne, ví, že to platí,“ říká politik.

Marian Jurečka/Zdroj: youtube.com

Nyní je podle něho ve vládě lepší atmosféra, protože se všichni navzájem znají. Tehdy navíc jednání vláda prý komplikoval Andrej Babiš.

Jurečka uznává, že lidovci mají v některých věcích rozdílné názory s Piráty, ale nemyslí si, že by to měl být problém do budoucna, protože společně ví, kam má Česko směřovat.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Ministr zdůraznil, že s důstojným důchodem mohou počítat lidé, kteří měli průměrné výdělky a při tom vychovali dvě nebo tři děti. Lidé, kteří děti nemají, musí více spořit a k tomu je stát bude motivovat.

Marian Jurečka podotkl, že se všichni strany shodují na většině bodů důchodové reformy, která by měla být předložena do konce roku 2023.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Shoda je podle šéfa resortu důležitá, aby se neopakoval rok 2012, kdy vláda schválila reformu bez opozice, která ji následně výrazně upravila a zrušila druhý pilíř.

Jurečka říká, že dnešní třicátníci důchody budou mít a může za to vyšší porodnost v posledních letech.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Nová vláda slíbila, že bude šetřit ve velkém a Jurečka tvrdí, že na jeho ministerstvu se většinou bude jednat o mzdy, protože chce snižovat počty pracovníků.

Nakonec ministr prohlásil, že stát nebude škrtat na výdajích pro lidi. „Sám jsem z chudých poměrů. Moji rodiče měli problém zafinancovat běžné výdaje. V životě jsem neměl nové kolo,“ zdůraznil Jurečka a dodal, že stát bude lidem pomáhat a zopakuje například Milostivé léto.

PSALI JSME: VLÁDA HODLÁ PROJEDNAT ZVÝŠENÍ KONCESIONÁŘSKÝCH POPLATKŮ: ANDREJ BABIŠ BY JE NĚKTERÝM LIDEM ODPUSTIL

PŘIPOMÍNÁME: NĚKTERÉ DVOUTISÍCOVÉ BANKOVKY SE PRODÁVAJÍ ZA MNOHEM VÍC, NEŽ JE JEJICH NOMINÁLNÍ HODNOTA: MINULÝ TÝDEN SE PRODALA DESETIKORUNA ZA VÍCE NEŽ PŮL MILIONU KORUN

Share