Roman Prymula řekl, jak by se mohla situace vyvíjet v následujících dvou týdnech: Promluvil také o možném konci epidemie

Mutace omikron se šíří v Česku, počty nakažených prudce rostou. Mírně se zvýšily i počty hospitalizovaných pacientů, což ale pro nemocnice zatím není problém. Někteří lidé doufají, že po této mutaci epidemie skončí. K této situaci se vyjádřil známý epidemiolog Roman Prymula. Informuje o tom portál ŽivotvČesku.cz.

Za poslední týden a půl se počty případů nákazy prudce zvýšily. V nemocnicích se situace začala zhoršovat až v posledních dnech, do nemocnic dorazilo několik stovek hospitalizovaných pacientů. Počty pacientů ve vážném stavu se ale v posledních dnech téměř nezměnily.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Známý epidemiolog předpokládá, že počty nakažených v následujících dvou týdnech ještě porostou. Možná to bude trvat trochu déle. Poté se s největší pravděpodobností situace začne zlepšovat.

Mnoho lidí také zajímá, co bude po skončení vlny omikronu. Nikdo by nechtěl, aby se objevila nějaká nová nebezpečná mutace koronaviru, lidé doufají, že epidemie brzy skončí.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

„Co se týká vlastního konce epidemie, tak většina lidí si to samozřejmě přeje, ale zatím se to nedá říct s jistotou. Pořád se nějaká nebezpečná mutace může vyskytnout,“ uvedl pro Život v Česku Roman Prymula.

Od začátku epidemie bylo v ČR odhaleno přes 2,8 milionu případů nákazy covidem. Na tuto nemoc zemřelo přes 37 tisíc lidí.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Také v zemi pokračuje očkování, dokončené očkování už má více než 6,7 milionu lidí. Z toho zhruba 3,6 milionu lidí už bylo přeočkováno třetí dávkou.

PSALI JSME: „TEN, KDO CHYTIL OMIKRON, MŮŽE OMIKRON CHYTIT ZNOVU“: ROMAN PRYMULA ŘÍKÁ, ŽE IMUNITA JE NYNÍ RELATIVNĚ KRÁTKODOBÁ A ŽE RESPIRÁTORY UŽ NEMUSÍ POMOCI

PŘIPOMÍNÁME: NÁRŮST POČTU PŘÍPADŮ KORONAVIRU VE SVĚTĚ JE OPĚT REKORDNÍ: ČÍNSKÁ VLÁDA VYZÝVÁ LIDI, ABY SE ZDRŽELI NAKUPOVÁNÍ V ZAHRANIČÍ

Share