Nárůst počtu případů koronaviru ve světě je opět rekordní: Čínská vláda vyzývá lidi, aby se zdrželi nakupování v zahraničí

Mezi 17. a 23. lednem svět zaznamenal 21 362 288 nových případů koronaviru, což je největší počet případů za týden od začátku pandemie. Informoval o tom týdenní epidemiologický bulletin Světové zdravotnické organizace.

Testování na koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Je třeba poznamenat, že se počet nových případů COVID-19 oproti minulému týdnu zvýšil o 5 %, přičemž počet nových úmrtí zůstal přibližně stejný jako v předchozím týdnu a činil 49 890.

V Čině/ ilustrační foto/ Zdroj: bloomberg.com

Největší nárůst počtu nových případů zaznamenal region východního Středomoří (o 39 %). V Evropě počet lidí nakažených koronavirem za týden přesáhl 10 milionů a tvoří 47 % všech nových případů ve světě.

V Čině/ ilustrační foto/ Zdroj: stratstimes.om

Čínská vláda kvůli šíření omikronu vyzvala lidi k otevírání zásilek od zahraničních poskytovatelů v rouškách a rukavicích. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na čínskou televizní společnost CCTV.

Čínské úřady vyzvaly k dezinfekci zásilek. Naznačily, že omikron do Číny dorazil s poštovní zásilkou z Kanady. Balík byl doručen do Číny přes Spojené státy americké a Hong Kong.

V Čině/ ilustrační foto/ Zdroj: glavcom.ua

Specialisté odebrali vzorky z vnější i vnitřní strany obalu a dokumentů. Všechny testy byly pozitivní.

PSALI JSME: OMIKRON JE DRŽÁK: NA PLASTU A KŮŽI MŮŽE PŘEŽÍT NEJDÉLE ZE VŠECH VARIANT KORONAVIRU, UVÁDÍ STUDIE

PŘIPOMÍNÁME: „TEN, KDO CHYTIL OMIKRON, MŮŽE OMIKRON CHYTIT ZNOVU“: ROMAN PRYMULA ŘÍKÁ, ŽE IMUNITA JE NYNÍ RELATIVNĚ KRÁTKODOBÁ A ŽE RESPIRÁTORY UŽ NEMUSÍ POMOCI

Share