Ve středu bylo odhaleno více než 54 tisíc případů nákazy covidem: To je rekord za celé období epidemie

Počty případů nákazy v tomto týdnu prudce vzrostly. Podle údajů ministerstva zdravotnictví bylo ve středu odhaleno 54 685 tisíc nakažených. To je rekord za celé období epidemie. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Počty nakažených v úterý a v pondělí byly také rekordní. V úterý bylo odhaleno téměř 40 tisíc pozitivních testů a v pondělí poprvé tento počet překročil 30 tisíc případů.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Ve středu bylo toto číslo přes 54,5 tisíce, což je více než dvojnásobek oproti minulé středě.

Počet potvrzených případů za posledních 7 dní na 100 tisíc obyvatel také prudce vzrostl, ve středu to bylo 1 957. V úterý incidenční číslo bylo 1 689.

Přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění COVID‑19 podle regionu / Zdroj: mzcr.cz

Situace v nemocnicích se zatím téměř nezměnila. Počet hospitalizovaných pacientů je 1 879, z toho 201 lidí je ve vážném stavu. Tato data mohou být ještě aktualizována.

Šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek v neděli pro Českou televizi řekl, že očekává, že počty tento týden výrazně porostou.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

„Když ve středu budeme kolem 80 tisíc, tak bych byl velmi spokojený,“ řekl v neděli Vlastimil Válek.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA ŘEKL, JAK BY SE MOHLA SITUACE VYVÍJET V NÁSLEDUJÍCÍCH DVOU TÝDNECH: PROMLUVIL TAKÉ O MOŽNÉM KONCI EPIDEMIE

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA OZNÁMILA ZRUŠENÍ KARANTÉNY NA 30 DNÍ PRO LIDI, KTEŘÍ PRODĚLALI KORONAVIRUS: MINISTR VÁLEK UVEDL, KDY SE ČESKO MŮŽE VRÁTIT DO NORMÁLU

Share