Petr Fiala promluvil o návratu do normálního života po vlně omikronu a uvedl, kdy se to může stát: premiér také dodal, proč schválení pandemického zákona je důležité

Premiér Petr Fiala říká, že jeho vláda postupně bude plnit všechny sliby a dodal, že se v březnu Česko může začít vracet k normálnímu životu. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Fiala si nemyslí, že za tak krátkou dobu jeho vláda někoho zklamala, protože postupuje podle koaličního programu a sliby plní.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády prohlásil, že v boji s epidemií vláda postupuje tak, jak říkala před volbami a volí srozumitelná opatření a nezavádí lockdowny. Kabinet mimo jiné zavedl plošné testování a zkrátil dobu povinné karantény.

Vláda sice slibovala, že bude uznávat protilátky, ale nakonec tuto možnost nezavedla a důvodem je omikron, který před volbami nikdo předvědět nemohl.

Vlastimil Válek a Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Fiala říká, že s odjezdem poslance Jana Farského do USA na stáž nesouhlasí, ale je přesvědčen, že to vládu nijak neomezuje, protože se důležitých hlasování zúčastnil. „Podstatné je, že složí mandát, což není nic jednoduchého. Je to vyřešené,“ zdůraznil politik.

Premiér podotkl, že jeho vláda převzala zemi ve velmi špatném stavu a před volbami to ani nemohl předpokládat. Fiala ale nezoufá a jeho kabinet prý pracuje naplno, aby situaci zvládl.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Ministerský předseda dováv, že pandemický zákon je velmi důležitý, aby se v budoucnu nemusel zavádět nouzový stav. Nová legislativa také bude upravená dle nálezů Nejvyššího správního soudu.

Petr Fiala nerozumí proč je pandemický zákon kritizován a zdůrazňuje, že dialog nebude vest s těmi lidmi, kteří to dělat nechtějí.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Vláda očekává, že se již brzy budeme moci vrátit k normálnímu životu, pokud se něco radikálně nezmění. Dle slov Fialy omezení by mohla být zrušena již v březnu. „Ale jsem velmi opatrný. Opravdu závisí na tom, co se bude dít. Musíme se řídit vývojem omikronu,“ řekl premiér.

Nakonec ale politik uvedl, že očkování je účinné a v nemocnicích nekončí téměř nikdo, kdo má tři dávky vakcíny.

Psali jsme:„Bílá zatím nemá místo v mém šatníku“: Partnerka legendárního hokejisty Jaromíra Jágra zveřejnil fotku nového vzhledu

PSALI JSME: BÁRA BASIKOVÁ PROZRADILA, JAK EXPERIMENTOVALA A K ČEMU TO PŘIVEDLO: „SVÝM VLASŮM JSEM ZA TA LÉTA DALA PĚKNĚ ZABRAT“

PŘIPOMÍNÁME: „NEZAPADÁ DO NAŠÍ DOBY“: LOTYŠSKO OSTŘE KRITIZUJE POSTOJ NĚMECKA K UKRAJINĚ

Share