„Nezapadá do naší doby“: Lotyšsko ostře kritizuje postoj Německa k Ukrajině

Lotyšský ministr obrany Artis Pabriks ostře kritizoval postoj Německa k situaci kolem Ukrajiny.

V rozhovoru pro deník Bild lotyšský ministr řekl, že německá politika vůči Rusku „v žádném případě nesplňuje požadavky NATO, EU a partnerů“.

“ Stručně řečeno, německá politika vůči Rusku nezapadá do naší doby,“ řekl Pabriks.

Lotyšský ministr obrany Artis Pabriks/ Zdroj: YouTube

Za velkou chybu označil rozhodnutí Berlína „vyslat Ukrajině polní nemocnici, nikoli ale zbraně“.

„…každá země má právo na sebeobranu. Pokud komukoli zakážete získat ochranu, nepodporujete mír, ale naopak,“ uvedl lotyšský ministr obrany.

Vlajka/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Lotyšský prezident Egils Levits řekl, že ruský útok na Gruzii v roce 2008 a agrese proti Ukrajině demonstrovaly záměr Kremlu oživit sovětské impérium.

Vojenská technika/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Poznamenal, že v posledních týdnech Rusko výrazně zvýšilo hrozbu vojenské invaze na Ukrajinu. Rétorika Kremlu je extrémně agresivní, bez jakéhokoli respektu k suverenitě jiné země a mezinárodním právům.

Lotyšský prezident Egils Levits/ Zdroj: eurotopics.net

„Ruské politické myšlení uvízlo v kategoriích imperialismu 19. století, kdy se velikost země měřila velikostí okupovaných území a Evropa byla rozdělena do sfér vlivu,“ vysvětlil Levits.

Pak dodal, že požadavky Ruska vůči NATO, spojencům a Ukrajině jsou nepřijatelné.

PSALI JSME: „LONDÝN PODPORUJE UKRAJINSKÝ LID“: BRITSKÝ PREMIÉR ŘEKL, ŽE RUSKO PŘIPRAVILO PLÁN NA BLESKOVOU VÁLKU S UKRAJINOU

PŘIPOMÍNÁME: „PŘEKRAČUJÍ ČERVENOU ČÁRU“: LITEVSKÝ MINISTR ZAHRANIČNÍCH VĚCÍ VARUJE, ŽE KVŮLI POLITICE RUSKA JE V EVROPĚ MOŽNÁ VÁLKA

Share