Vít Rakušan pod palbou kritiky: ministr ukázal datum soudu s Babišem a byl obviněn opozicí z vyhrožování

Vládou nyní hýbe kauza Dozimetr, do které je zapleteno hnutí STAN. Opozice proto chce, aby svou funkci opustil ministr vnitra Vít Rakušan. Ten nyní zveřejnil video na střeše resortu, které vyvolalo negativní reakci ve hnutí ANO, které mluví o zastrašování. Informuje o tom web echo24.cz.

Rakušan na sociálních sítích přidal video, na kterém ukazuje zakroužkované datum 12. září. Tohoto dne by měl začít soudní proces s expremiérem Andrejem Babišem v kauze Čapí hnízdo. „Už je čas,“ zdůraznil šéf Starostů.

K videu ministr dodal, že Babiš jako premiér nikdy nebral na sebe odpovědnost a nyní nepracuje jako předseda opozice. Rakušan podotkl, že vláda nyní před problémy neutíká a nepopírá jek, jak to dělali předchůdci.

To se ale nelíbilo místopředsedkyni ANO Aleně Schillerové. Politička uvedla, že ministr je zapleten do korupční kauzy a nyní vyhrožuje opozici. „Ano pane ministře, měl byste jít. A to hned,“ rozčilovala se bývalá šéfka státní kasy.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Do přestřelky se také zapojil Miroslav Kalousek a na Twitteru napsal, že také byl v opozici a tehdy mu ministr financí a předseda hnutí ANO pořád vyhrožoval a pomlouval. Obrátil se také na Schillerovou s tím, že by měla v tomto případě raději mlčet.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Do Rakušana se pustil kromě Schillerové také Jiří Mašek z ANO. Ten uvedl, že mu chování ministra připomíná lidové soudy a případ Milady Horákové. Nelíbí se mu, že se Rakušan snaží něco ovlivňovat.

PSALI JSME: „JE TO KLASICKÝ ŘEV OPOZICE“: VONDRA UVEDL, ŽE OPOZICE CHCE, ABY RAKUŠAN REZIGNOVAL, BABIŠ SE VŠAK V MINULOSTI DRŽEL PREMIÉRSKÉHO KŘESLA

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA SE ROZHODLA ZVÝŠIT PLATY STÁTNÍCH PRACOVNÍKŮ: MINISTR MARIAN JUREČKA UVEDL, O KOLIK SE PLATY ZVÝŠÍ A KDO DOSTANE PŘIDÁNO

Share