„Je to klasický řev opozice“: Vondra uvedl, že opozice chce, aby Rakušan rezignoval, Babiš se však v minulosti držel premiérského křesla

Zástupci opozice chtějí, aby ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignoval na svou funkci. Podle nich by takový krok byl nyní vhodný kvůli korupční kauze Dozimetr. Poslanec Evropského parlamentu Alexandr Vondra (ODS) to označil za dvojí přístup opozice. Hnutí ANO by podle něj mělo „nejdříve zamést před svým prahem“. Řekl to pro CNN Prima News.

Alexandr Vondra / Zdroj: youtube.com

Europoslanec se domnívá, že Vít Rakušan by neměl rezignovat na post ministra vnitra. Vysvětlil, že ministr do práce policie nezasahuje, protože pokud by tak učinil, tak by kauza nepropukla. Proto nevěří, že by ministr do kauzy zasahoval.

Podle zástupců opozice by ale Vít Rakušan měl podat demisi. Europoslanec s jejich názorem nesouhlasí a opozici kritizuje.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

„Je to klasický řev opozice. Kupříkladu hnutí ANO by si mělo nejdříve zamést před vlastním prahem,“ řekl Alexandr Vondra.

Uvedl, že například ministr školství Petr Gazdík (STAN) nebyl obviněn, ale rozhodl se rezignovat. Připomněl, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš byl však obviněn, ale zůstal premiérem a na kritiku nereagoval.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Média zobala Babišovi z ruky,“ dodal Alexandr Vondra. Podle něj nyní média Andreje Babiše píší skandální věci a jsou na prvních stránkách. Proto to vnímá jako určité politické hrátky.

Uvedl také, že hnutí STAN vyvodilo na rozdíl od hnutí ANO určité politické závěry. Kromě toho policie nyní kauzu vyšetřuje, podezřelí jsou ve vazbě. Proto si nemyslí, že by to ovlivňoval šéf resortu vnitra.

Alexandr Vondra / Zdroj: youtube.com

Česká republika bude brzy předsedat Radě Evropské unie. Doplnil proto, že evropští politici mají v českou politiku důvěru. Věří, že Česko takové věci umí řešit samo. Podle něj by byla situace horší, kdyby padla vláda, ale naštěstí se tak nestalo.

PSALI JSME: ZDRAVOTNICKÝ VÝZKUM: LIDÉ, KTEŘÍ BYLI OČKOVÁNI PROTI CHŘIPCE, ASI MAJÍ MENŠÍ RIZIKO VÝSKYTU ALZHEIMEROVY CHOROBY

PŘIPOMÍNÁME: „VY JEŠTĚ ZAŽIJETE ZMĚNU“: KAREL SCHWARZENBERG PROMLUVIL O DNEŠNÍ GENERACI A CO JI MŮŽE ČEKAT V BUDOUCNU

Share