Lavrov označil pomoc Ukrajině ze strany EU za schizofrenii: Stoltenberg prohlásil, že NATO zvýší vojenskou přítomnost u ruských hranic

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že západní prohlášení o nemožnosti jednání mezi Ruskem a Ukrajinou jsou projevem schizofrenie.

Vojáci NATO/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Lavrov přisoudil schizofrenii britskému premiérovi Borisi Johnsonovi, německému kancléři Olafovi Scholzovi a vysokému představiteli EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepu Borrellovi.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: slovoidilo.ua

„Boris Johnson, Olaf Scholz a Josep Borrell, kteří neustále vyzývají k utrácení dalších peněz za zbraně pro Ukrajinu z Evropské nadace míru, pravidelně prohlašují, že v současných podmínkách jednání mezi Ukrajinou a Ruskem jsou nepřijatelná. Do určité míry se zde projevuje schizofrenie,“ řekl Lavrov.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov/ Zdroj: YouTube

Jens Stoltenberg v komentáři ke vstupu Finska a Švédska do NATO uvedl, že nyní Putin dostane ještě více vojáků NATO u ruských hranic. Poznamenal, že jde o jasný vzkaz ruskému prezidentovi, že dveře NATO jsou otevřené.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg/ Zdroj: YouTube

Putin podle generálního tajemníka NATO v prosinci 2021 požadoval zastavení rozšiřování Aliance. „Putin chtěl méně vojáků NATO u svých hranic, ale nyní je dostane víc,“ dodal Stoltenberg.

Putin/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: RUSKÉ LŽI: LAVROV ŘEKL, ŽE SPECIÁLNÍ VOJENSKÁ OPERACE NA UKRAJINĚ DOSAHUJE SVÝCH CÍLŮ

PŘIPOMÍNÁME: „NĚKTERÉ STÁTY EU SI SAMOZŘEJMĚ DOBŘE UVĚDOMUJÍ NEPŘIJATELNOST TAKOVÝCH SCÉNÁŘŮ“: LAVROV VARUJE PŘED ZATAŽENÍM TŘETÍCH ZEMÍ DO VÁLKY

Share