V některých městech fungují vánoční trhy pod jiným názvem: Pavla Svrčinová uvedla, že hygienici budou situaci řešit a že organizátoři mohou dostat milionové pokuty

Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové budou brzy úřady kontrolovat města, v nichž vánoční trhy dosud fungují, ale jmenují se jinak. Pokud se potvrdí, že byla porušena opatření, hrozí pokuty ve výši několika milionů. Informuje o tom TN.cz.

Některá města nechtějí narušit tradici trhů před Vánocemi. Vláda 25. listopadu rozhodla, že od večera 26. listopadu by měly být vánoční a adventní trhy uzavřeny.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

Ale v některých městech se rozhodli změnit název těchto trhů a tak dál fungují.

To se rozhodně nelíbilo hlavní hygieničce Pavle Svrčinové. Upozornila, že většina podobných trhů byla organizována pod záštitouměst. Dodala, že je to pro ně složitá situace.

Vánoční trh / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Pokud města nejdou příkladem občanům, tak jak máme vymáhat plnění opatření od občanů?“ uvedla pro TV Nova Pavla Svrčinová.

Řekla také, že když se připravovala opatření, byly zkoumány tržní řády. V nich bylo uvedeno, že některá města mají definice konkrétních druhů trhů, včetně vánočních.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

Například v české metropoli se v tomto ročním období předpokládalo, že vánoční trhy mohou být na Staroměstském náměstí.

Podle ní budou hygienici nuceni situaci řešit, proto nejprve prověří tržní řád těch měst, kde zůstaly fungovat trhy podobné vánočním.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

Zdůraznila také, že zákaz vánočních trhů je krizovým opatřením. Pokud by šlo o porušení opatření, pokuta pro pořadatele by mohla dosáhnout až 3 milionů Kč, ale v případě krizového opatření by to mohlo být trochu jinak.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ PROHLÁSIL, ŽE MILOŠ ZEMAN MÁ MÍRNÝ PRŮBĚH NEMOCI DÍKY VAKCÍNĚ: PROZRADIL TAKÉ, KDO TRVAL NA UZAVŘENÍ VÁNOČNÍCH TRHŮ

PŘIPOMÍNÁME: VOJTĚCH NAVRHNE POVINNÉ OČKOVÁNÍ: MINISTR PROZRADIL, JAKÝCH SKUPIN OBYVATEL A PROFESÍ SE TO DOTKNE

Share