Dušek řekl, kdy epidemie vyvrcholí: aktuálně se koronavirus šíří dle nejrizikovějšího scénáře

Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek prohlásil, že epidemie postupuje podle nejrizikovějšího scénáře. Informuje o tom web novinky.cz.

„Šíření epidemie pořád sleduje nejrizikovější variantu našeho scénáře, všechna čísla jsou na její horní hranic,“ uvedl odborník s tím, že vysoká čísla způsobuje testování zejména ve školách.

Ladislav Dušek / Zdroj: youtube.com

Sleduje se proto spíše týdenní profil, který ukazuje, že reprodukční číslo je na hladině 1,3.

Dušek dodává, že se epidemie časem zastaví, ale není možné to odhadnout přesně. Dosáhnout vrcholu by měla v prosinci a následně začne brzdit. Ale i to se projeví na počtech hospitalizovaných.

Ladislav Dušek / Zdroj: youtube.com

Dle ředitele ÚZIS se čísla budou ještě nějakou dobu budou zvyšovat. V Evropě by se to lámat mělo začít kolem poloviny prosince.

Ladislav Dušek zdůraznil, že nemocnice zatím nejsou přeplněny díky očkování, které chrání před těžkým průběhem onemocnění. U seniorů se toto číslo pohybuje kolem 82 až 85 %.

Ladislav Dušek / Zdroj: youtube.com

Na JIP je nyní proto asi třetina starších lidí s očkováním, které vakcína nemohla ochrání a přibližně dvě třetiny jsou mladší lidé.

Psali jsme:„Bylo mi potvrzeno, že mám vážnou nemoc“: Jak se cítí Jan Kačer. Jeho rodina se o něj stará

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ PROHLÁSIL, ŽE MILOŠ ZEMAN MÁ MÍRNÝ PRŮBĚH NEMOCI DÍKY VAKCÍNĚ: PROZRADIL TAKÉ, KDO TRVAL NA UZAVŘENÍ VÁNOČNÍCH TRHŮ

PŘIPOMÍNÁME: VOJTĚCH NAVRHNE POVINNÉ OČKOVÁNÍ: MINISTR PROZRADIL, JAKÝCH SKUPIN OBYVATEL A PROFESÍ SE TO DOTKNE

Share