Andrej Babiš prohlásil, že Miloš Zeman má mírný průběh nemoci díky vakcíně: prozradil také, kdo trval na uzavření vánočních trhů

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš je přesvědčen, že právě vakcína proti koronaviru zachránila hlavu státu Miloše Zemana před těžkým průběhem nemoci. Dodal, že pokud by prezident nebyl očkován, v jeho věku by už mohl bojovat o život na jednotce intenzivní péče. Kromě toho se vyjádřil k uzavření vánočních trhů. Informuje o tom server iDNES.cz.

Premiér ve svém tradičním nedělním videu Čau lidi uvedl, že prezident má mírný průběh nemoci, protože je očkovaný.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Řekl také, že šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch se v pátek necítil dobře a rozhodl se nechat otestovat. Výsledek testu byl pozitivní, takže nyní je ministr doma v izolaci a pracuje z domova.

Andrej Babiš také uvedl, že to bylo právě ministerstvo zdravotnictví, které prosazovalo, aby vánoční a adventní trhy byly zavřené. Podle něj velká část kabinetu nechtěla k tomuto kroku přistoupit, ale trval na tom rezort zdravotnictví.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Hlavním argumentem bylo, že na těchto trzích je velké riziko nákazy koronavirem. Tam obvykle chodí hodně lidí, navíc spousta z nich tam konzumuje jídlo a pití.

Premiér chápe, že lidé jsou teď naštvaní a je jim to líto. Požádal ale také všechny, aby pochopili, že je zde velké riziko.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Také bylo přijato podobné opatření, a to, že lidé nemohou konzumovat jídlo a pití ve foodcourtech, ale mohou si ho vzít s sebou.

Kromě toho předseda vlády komentoval situaci kolem nové mutace koronaviru, která se nyní šíří v zemích jižní Afriky. Jde o variantu omikron.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Ví se o tom, že se šíří se 500krát rychleji, než jsme byli zvyklí. Neví se, jestli na to funguje očkování, nebo ne,“ řekl Andrej Babiš. Z tohoto důvodu požádal občany, aby omezili své sociální kontakty.

PSALI JSME: PROČ ANDREJ BABIŠ PROHRÁL SNĚMOVNÍ VOLBY: ODBORNÍCI TAKÉ ŘEKLI, CO BY MĚL UDĚLAT, KDYBY SE ROZHODL KANDIDOVAT NA PREZIDENTA

PŘIPOMÍNÁME: BLOGER DAROVAL SVÉ MILOVANÉ OBŘÍ KYTICI Z PENĚZ: O JAKOU ČÁSTKU SE JEDNÁ

Share