Vojtěch navrhne povinné očkování: ministr prozradil, jakých skupin obyvatel a profesí se to dotkne

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl, pro koho může být očkování proti covidu povinné. Týkat by se to mohlo například Vězeňské služby a zpravodajů. Nejedná se ale o učitele a vyhláška by měla být připravená 15. prosince.

Šéf resortu rovněž podporuje zkrácení doby platnosti certifikátů o očkování na 9 měsíců. Po uplynutí této doby by se lidé museli znovu očkovat. Informuje o tom web echo24.cz.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

V pondělí Vojtěch chce vyhlášku předložit vládě a platit by mohla již od 15. prosince. Vybrané skupiny lidí by se museli naočkovat proti covid-19 do konce ledna.

Návrh předpokládá povinné očkování pro osoby nad 60 let, pracovníky ve zdravotnictví a sociálních službách, vojáky, hasiče či policisty. Projednává se možnost přidat k nim Vězeňskou službu a zpravodajské služby.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Vojtěch mimo jiné zdůraznil, že by se vyhláška netýkala učitelů, i když se o tom původně uvažovalo.

Ministr vysvětlil, že povinné očkování je pro lidi, kteří jsou v rizikových skupinách nebo jsou důležití pro chod státu.

Adam Vojtěch/Zdroj: youtube.com

Kandidát na nového ministra zdravotnictví Vlastimil Válek však nesouhlasí s tím, že situaci vyřeší povinné očkování vybraných profesí, i když souhlasí, že u zdravotníků je to na místě.

Nová vláda také uvažuje o zkrácení platností certifikátů o očkování na šest měsíců. Ministr Vojtěch ale zastává dobu devíti měsíců, jak to doporučuje Evropská komise.

PSALI JSME: JIŘÍ PAROUBEK SE KONEČNĚ ROZVEDL: KOLIK LET TRVALY SOUDNÍ TAHANICE

PŘIPOMÍNÁME: SNĚŽENÍ ZKOMPLIKOVALO DOPRAVU V ČR: KTERÝCH REGIONŮ ZEMĚ SE TO TÝKÁ NEJVÍCE

Share