Sněžení zkomplikovalo dopravu v ČR: kterých regionů země se to týká nejvíce

Kvůli sněžení byla doprava v Česku komplikovaná. Silničáři varují před mokrými silnicemi a vyzývají řidiče, aby byli opatrní. Sněžení začalo v Česku už v pátek a pokračuje. Informuje o tom server Deník.cz.

Český hydrometeorologický ústav informoval, že v neděli se očekává sněžení od jihozápadu. Začalo to kolem šesté hodiny ranní a mělo by trvat zhruba do 20 hodin.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Sněžit bude především v jižních a východních Čechách, severozápadní části Moravy a Slezska. Tam by mohlo napadnout až 10 centimetrů sněhu a na horách by to mohlo být kolem 15 centimetrů.

Konkrétně se to týká Jihočeského, Středočeského, Královéhradeckého, Pardubického, Jihomoravského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje a také Vysočiny.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kvůli tomu už se objevily problémy v dopravě. Na lesních úsecích silnic i v kotlinách se může na silnicích tvořit náledí.

Na ostatních úsecích silnic je buď mokro, nebo tam leží malá vrstva sněhu. Většina silnic v těchto krajích je v neděli s opatrností nebo se zvýšenou opatrností sjízdná.

Na severu země jsou silnice sjízdné se zvýšenou opatrností. Tam ale skoro nesněžilo, sníh je vidět jen místy ve vyšších polohách. Meteorologové oznámili, že v severních Čechách bude v neděli sněžit jen místy.

PSALI JSME: V JEDNÉ LABORATOŘI PROBĚHLO OVĚŘOVÁNÍ MOŽNÉHO VÝSKYTU NOVÉ MUTACE OMIKRON: JAKÝ BYL VÝSLEDEK

PŘIPOMÍNÁME: JIŘÍ PAROUBEK SE KONEČNĚ ROZVEDL: KOLIK LET TRVALY SOUDNÍ TAHANICE

Share