„To musí pro celou koalici být téma číslo jedna“: Markéta Pekarová Adamová prozradila, co by mělo být prioritou nové vlády

Vítězná koalice SPOLU sice ještě není součástí vlády, ale už brzy se bude moci zabývat návrhy zákonů. Důležitým tématem bude určitě sociální systém, zejména důchodová reforma. Píšou o tom Novinky.cz.

Opozice před volbami kritizovala současný sociální systém i vládní návrhy, které se týkaly důchodové reformy.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Podle předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové by prioritou nové vlády měla být reforma penzí. „To musí pro celou koalici být téma číslo jedna,“ uvedla.

Řekla, že bude nutné, aby toto téma projednaly všechny politické strany, aby se vypracovalo takové řešení, které by pak mohlo platit dlouho.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Ještě v roce 2012 vláda ODS a TOP 09 zahájila určitou reformu, například byl zaveden takzvaný II. pilíř. Tehdejší opozice i odbory takové rozhodnutí kritizovaly. V roce 2016 ale toto rozhodnutí zrušila nová vláda.

Další politické subjekty také hovořily o tom, že důchodová reforma by měla být prioritou. Důležité to bylo například pro Piráty, ODS nebo ČSSD, která se tentokrát do Sněmovny nedostala.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Na internetu se už objevily informace, že by Markéta Pekarová Adamová mohla být kandidátkou na ministryni práce a sociálních věcí.

Resort by se tak například musel zaměřit na důchodovou reformu a také by měl navrhnout zákon o podpoře v bydlení. Šéfka TOP 09 také řekla, že je třeba provést revizi sociálních dávek.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Podle ní jsou některé dávky zbytečné a ty by se dalo sloučit. Jako příklad uvedla příspěvek na dojíždění za prací nebo na stěhování.

„Ta revize neznamená, že by se na některé potřebné lidi zapomínalo a nedostávalo se jim pomoci, ale spíše aby byl systém dávek přehlednější,“ řekla Markéta Pekarová Adamová.

Jan Bauer / Zdroj: ods.cz

Poslanec za ODS Jan Bauer také řekl, že vláda bude muset přijmout nový zákon o sociálních službách. Tento zákon se týká domovů pro seniory nebo domovů pro hendikepované.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ NAZNAČIL, KDO BY SE MOHL STÁT NOVÝM MINISTREM ZDRAVOTNICTVÍ: PREMIÉR SE UŽ NECHAL OČKOVAT TŘETÍ DÁVKOU VAKCÍNY

PŘIPOMÍNÁME: VÉVODKYNĚ KATE SE PO BOKU SVÉHO MANŽELA OBJEVILA NA VEŘEJNOSTI: VE STARÉM KABÁTĚ VYPADALA NÁDHERNĚ

Share