„Prezident je schopný vykonávat svou funkci“: Jak dopadlo setkání Radka Vondráčka s Milošem Zemanem

Hlava státu Miloš Zeman je stále v nemocnici, nicméně s návštěvou už za ním přicházejí někteří politici. Ve čtvrtek ho navštívil předseda dolní komory Parlamentu Radek Vondráček. Podle jeho slov měl prezident dobrou náladu. Informuje o tom server TN.cz.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Prezident rozhodl, že první schůze nové Sněmovny se uskuteční 8. listopadu. To byl důvod, proč ho ve čtvrtek navštívil šéf Sněmovny Radek Vondráček.

Oznámil, že hlava státu podepsala dokument o svolání schůze Poslanecké sněmovny přímo před ním a že s ním hovořil. Podle něj měl prezident dobrou náladu, vtipkoval.

Radek Vondráček / Zdroj: youtube.com

Dodal, že Miloš Zeman se nyní nejvíc směje pověstem o své smrti. Kromě toho si prezident vzpomněl na politika Niccola Machiavelliho a citoval několik jeho výroků a dokonce i v němčině.

„Mohu potvrdit, že prezident je schopný vykonávat svou funkci,“ uvedl Radek Vondráček. Řekl prezidentovi, že ho nyní ještě několik týdnů nebudou potřebovat.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Nyní budou převážně probíhat jednání mezi stranami. Podle něj hlavu státu zajímá současná politická situace, chce se pak účastnit povolebních jednání.

Dodal, že prezident se hodlá sejít ještě s dalšími politiky, jakmile už bude na normálním pokoji, ale ne na intenzivním. Ponechal stranám maximum času, aby mohly vše mezi sebou probrat.

Radek Vondráček / Zdroj: youtube.com

8. listopadu je poslední možný termín, kdy by se měla konat schůze nové Sněmovny. Na této schůzi budou poslanci muset zvolit nového předsedu dolní komory.

PSALI JSME: „TO MUSÍ PRO CELOU KOALICI BÝT TÉMA ČÍSLO JEDNA“: MARKÉTA PEKAROVÁ ADAMOVÁ PROZRADILA, CO BY MĚLO BÝT PRIORITOU NOVÉ VLÁDY

PŘIPOMÍNÁME: LUCIE BORHYOVÁ SE UKÁZALA SE SVOU MAMINKOU: VYPADAJÍ JAKO SESTRY

Share