Andrej Babiš naznačil, kdo by se mohl stát novým ministrem zdravotnictví: premiér se už nechal očkovat třetí dávkou vakcíny

Předseda vlády Andrej Babiš ve čtvrtek na tiskové konferenci řekl, že pravděpodobně se v blízké budoucnosti v čele ministerstva zdravotnictví může stát Vlastimil Válek (TOP 09). Proto by si přál, aby se s ním už diskutovalo o opatřeních proti koronaviru. Informuje o tom CNN Prima News.

Premiér chce, aby se zástupci opozice zúčastnili jednání o koronaviru. Proto hodlá pozvat Vlastimila Válka na další zasedání Rady pro zdravotní rizika.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš předpokládá, že by se právě Válek mohl stát novým šéfem resortu zdravotnictví.

Chtěl by s ním diskutovat například o tom, že by pojišťovny mohly přestat hradit testy na koronavirus. Nebo další možností může být, že pojišťovny by platily méně testů.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Podle něj by to mohlo lidi motivovat k očkování.

„Adama Vojtěcha jsem požádal, aby se spojil s možným budoucím ministrem zdravotnictví panem profesorem Válkem, aby příští vláda byla u toho, aby se k tomu vyjádřili,“ řekl novinářům Andrej Babiš.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Kromě toho premiér řekl, že platnost testů bude brzy zkrácena. Pokud byl výsledek PCR testu dříve platný 7 dny, bude brzy platit pouze 3 dny. Platnost antigenních testů zkrátí ze 3 dnů na 1 den.

Nyní mají lidé nárok na 1 antigenní test za týden a 2 PCR testy za měsíc. Tyto testy jsou hrazeny ze zdravotního pojištění.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády se před čtvrteční konferencí nechal naočkovat třetí dávkou vakcíny proti koronaviru.

PSALI JSME: PŘÍŠTÍ TÝDEN POČASÍ BUDE PŘIPOMÍNAT LETOŠNÍ ZÁŘÍ: JAKÉ TEPLOTY BUDOU V ČESKU

PŘIPOMÍNÁME: RESORT ZDRAVOTNICTVÍ PLÁNUJE ZMĚNY: TO SE BUDE TÝKAT PLATNOSTI TESTŮ A DOBY KARANTÉNY

Share