Tereza Hlůšková zatím nemůže opustit Pákistán: pákistánští celníci tvrdí, že mají nové důkazy a chtějí podat odvolání

Před více než dvěma týdny Tereza Hlůšková opustila pákistánskou věznici, stále však zůstává v Islámábádu. 1. listopadu se konalo jednání odvolacího soudu a soudci ji zprostili viny v kauze pašování drog. Místní celníci se ale v pondělí hodlali odvolat. Píšou o tom Novinky.cz.

Pákistánští celníci měli v plánu v pondělí podat odvolání, aby Tereza Hlůšková zůstala v Pákistánu až do doby, dokud nejvyšší soud potvrdí, že je nevinná, nebo rozhodne, že je vinná. Uvedl to server iDNES.cz.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

Celníci hodlají soudu předložit nové důkazy. To se bude týkat například toho, jak byly odhaleny drogy v jejím kufru, kam měly být dodány i další podrobnosti.

„Jsme v kontaktu s pákistánskými úřady a usilujeme o výjezdní povolení, aby se mohla co nejdříve vrátit,“ řekla mluvčí resortu zahraničí Eva Davidová pro Novinky.cz.

Eva Davidová / Zdroj: mzv.cz

Potvrdila také informaci o odvolání. Další informace však už poskytnout nemohla, protože o to požádala rodina Terezy.

Její návrat do vlasti se tak odkládá. Řešení situace s povolením výjezdu může trvat několik týdnů.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

Tereza Hlůšková byla zadržena na letišti v pákistánském Láhauru v lednu 2018. Celníci u ní tehdy našli v kufru téměř 9 kilogramů heroinu a po nějaké době byla odsouzena na 8 let a 8 měsíců vězení.

V pondělí 1. listopadu se konalo jednání odvolacího soudu a soudci ji zprostili viny v kauze pašování drog. V pákistánském vězení strávila necelé 4 roky. Z vězení odešla 20. listopadu.

PSALI JSME: „ABSOLUTNĚ NEROZUMÍM TOMU, JAK NĚKDO NADÁVÁ LIDEM, KTEŘÍ NÁM ZACHRAŇUJÍ ŽIVOTY“: BABIŠ SE TVRDĚ PUSTIL DO KRITIKŮ ZDRAVOTNÍKŮ

PŘIPOMÍNÁME: ZDENĚK HOSTOMSKÝ KRITIZOVAL VLÁDU, ŽE VYDÁVÁ OPATŘENÍ NESYSTEMATICKY: ČÁSTEČNĚ S NÍM SOUHLASILA I NÁMĚSTKYNĚ MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ MARTINA KOZIAR VAŠÁKOVÁ

Share