„Absolutně nerozumím tomu, jak někdo nadává lidem, kteří nám zachraňují životy“: Babiš se tvrdě pustil do kritiků zdravotníků

Končící premiér Andrej Babiš pokračuje natáčet svůj pořad na sociálních sítích Čau lidi. Tentokrát se znovu věnoval koronavirové epidemii a slovnímu napadání zdravotníků. Kromě toho se věnoval i životní úrovni a kompenzacím podnikatelům, kteří provozují vánoční trhy. Informuje o tom web idnes.cz.

Andrej Babiš se pustil do lidí, kteří slovně napadají zdravotníky v situaci, kdy epidemie vrcholí.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Absolutně nerozumím tomu, jak někdo nadává lidem, kteří nám zachraňují životy a dva roky jsou na hraně fyzického a psychického vyčerpán,“ prohlásil premiér v demisi s tím, že není spravedlivé kritizovat zdravotnický personál v době, kdy ostatním zachraňuje životy.

Kvůli napadání podle Babiše někteří zdravotníci dokonce uvažuje odejít z práce a změnit povolání.

Rovněž Babiš doufá, že Česko bude postupovat jako Rakousko a bude pokračovat v jednáních ohledně plošného očkování proti koronaviru. Politik proto řekl, že se vláda má soustředit na kapacitě očkovacích míst. Vakcína by se tak mohla znovu podávat i v O2 universum.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Dosluhující předseda vlády zdůraznil, že životní úroveň Česku stále roste a není pravda, že naše země je na tom špatně. Dle jeho slov stát pomohl podnikatelům a ostatním skupinám občanů, když se dostali do potíži během koronavirové krize.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš také navrhuje od nového roku snížení DPH u elektřiny a plynu. Nová koalice o tom ale prý nechce ve Sněmovně jednat.

Nakonec premiér uvedl, že ministr Karel Havlíček připravuje kompenzace pro podnikatele, kteří nemohou prodávat na vánočních trzích. Získat by mohli až 90 % svých nákladů na provoz za půl roku.

PSALI JSME: „NERAD MĚNÍM KROKY, KTERÉ UŽ JSEM AVIZOVAL, ŽE UDĚLÁME“: ADAM VOJTĚCH REAGOVAL NA KRITIKU MARIANA JUREČKY OHLEDNĚ POVINNÉHO OČKOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: PRYMULA ŘEKL, JAKÉ SKUPINY LIDÍ BY MĚLY BÝT OČKOVÁNÍ JAKO PRVNÍ: ODBORNÍCI NEPOVAŽUJÍ ZA VHODNÉ PLOŠNÉ OČKOVÁNÍ DĚTÍ

Share