Prymula řekl, jaké skupiny lidí by měly být očkování jako první: odborníci nepovažují za vhodné plošné očkování dětí

Epidemiolog Roman Prymula prohlásil, že očkování dětí proti koronaviru nemá velký význam, pokud vakcína nebude podána lidem nad 60 let. Souhlasil s ním jihočeský hejtman Martin Kuba. Informuje o tom echo24.cz s odkazem na CNN Prima NEWS.

Prymula zdůraznil, že plošné očkování dětí může být prospěšné, ale jen v případě, když se vakcína podá všem ohroženým skupinám obyvatelstva. Bývalý ministr zdravotnictví také dodal, že o vakcínách není dost dat.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba si také myslí, že nemocnice na jeře budou znovu plné, i když se naočkují děti. Důvodem je nedostatečná proočkovanost starších lidí.

Martin Kuba / Zdroj: youtube.com

„Ty děti nebudou sterilní, budou se potkávat dál,“ řekl Kuba a jenom stát má rozhodnout, jestli senioři budou očkování povinně. Hejtman Středočeského kraje si také myslí, že očkování starších lidí je důležitější, než podání vakcíny některým profesím.

Odborníci se ale shodují na tom, že vakcína dětem neublíží a nic jim nehrozí. Biochemik Zdeněk Hostomský si ovšem myslí, že očkování dětí je zatím zbytečné.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Brzdit by se ale epidemie měla díky testování dětí. Prymula podotkl, že záleží na tom, jaké testy se budou používat, protože kvalita je různá.

Registrace k očkování dětí ve věku od 5 do 11 let začne 13. prosince. Zatím Česko objednalo 300 tisíc vakcín.

PSALI JSME: MIROSLAV ETZLER PROZRADIL, JAK SE MU V NEMOCNICI SPLNIL SEN

PŘIPOMÍNÁME: PAVOL HABERA SE POCHLUBIL PRÁCI, KTERÁ NENÍ PRO KAŽDOU HVĚZDU OBVYKLÁ: JAK ODREAGOVAL ZNÁMÝ ZPĚVÁK NA ČERSTVÝ SNÍH

Share