„Nerad měním kroky, které už jsem avizoval, že uděláme“: Adam Vojtěch reagoval na kritiku Mariana Jurečky ohledně povinného očkování

Ministerstvo zdravotnictví hodlá vydat vyhlášku o povinném očkování pro některé skupiny lidí. Budoucí vláda ale plánuje zrušit jeden paragraf, podle kterého bude očkování povinné pro lidi starší 60 let. V ČT o tom promluvil kandidát na šéfa resortu práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Toto téma komentoval i současný ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch. Informuje o tom server ŽivotvČesku.cz.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„Nerad měním kroky, které už jsem avizoval, že uděláme. V tuto chvíli nebudu měnit záměr vydat novou vyhlášku,“ uvedl Adam Vojtěch pro Život v Česku.

Dodal, že budoucí vláda a nový ministr zdravotnictví mohou tuto vyhlášku zrušit. Ale podle jeho osobního názoru, bez dostatečné míry proočkovanosti obyvatelstva, nebudeme schopni zvládnout pandemii

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Pokud se lidé nebudou očkovat, zůstane hrozba lockdownu a dalších krizových opatření. Předpokládá, že očkování v rizikových skupinách by bylo rozhodně ve prospěch celé společnosti.

Podle vyhlášky resortu zdravotnictví by vakcinace byla povinná pro zdravotníky, studenty zdravotnických škol, zaměstnance v sociálních službách, městské policisty, dobrovolné hasiče nebo pro vojáky.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Povinné očkování by se týkalo i lidí starších 60 let. S tímto paragrafem vyhlášky ale nesouhlasí budoucí vláda a také vakcinologická společnost. Podle Mariana Jurečky budoucí kabinet plánuje tento paragraf zrušit.

O povinném očkování pro zaměstnance některých profesí hodlá budoucí vláda diskutovat s profesními organizacemi. Marian Jurečka navíc kritizoval vládu Andreje Babiše, že nedokázala dostatečně motivovat lidi k očkování.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Šéfka resortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová ale řekla, že tato slova jejího nástupce jsou populismus.

PSALI JSME: JAN KAČER NEVĚŘIL VLASTNÍM UŠÍM, KDYŽ ZJISTIL, ŽE MÁ VÁŽNOU NEMOC JATER

PŘIPOMÍNÁME: DIVÁCI POSLALI TEREZU ČERNOCHOVOU DOMŮ: CO ŘEKLA ZNÁMÁ ZPĚVAČKA PO UKONČENÍ V SOUTĚŽI STARDANCE

Share