Jan Kačer nevěřil vlastním uším, když zjistil, že má vážnou nemoc jater

Cirhóza, nebo nemoc jater souvisí s pitím alkoholu a s tou vážnou nemoci se potýká každý čtvrtý obyvatel planety. Překvapivě ale, že tou nemoc dostal známý herec Jan Kačer, který nikdy ve svém životě nepil.

Jan Kačer/Zdroj: youtube.com

Je to vážná nemoc, která se projevuje už v pokročilým stadiu. O nemoci herce sdílela portálu Blesk sám herec, který je šokovaný, že takovou nemoc dostal. Na alkohol však neměl ve svém životě nikdy čas.

Ve svém mladí už měl rodinu, která žila ve Praze, a herec pracoval v Ostravě, kvůli čemuž vůbec nestíhal pit s kamarády v barech. Podle lékařů ale existuje i nealkoholové ztukovatění jater, které může i poškodit funkci jater.

Jan Kačer/Zdroj: youtube.com

Léčí se ta nemoc jen pomoci úpravy životosprávy a také speciální látky, které se nazývají fosfolipidy. Nemoc se projevuje silnou únavou a také pacienti cítí bolesti v právem podžebří. Obvykle lidi s cihrózou žijí přibližně 10 let, a v ČR ročně od té nemoci umírá až 2 tisíc obyvatel.

Jan Kačer/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: JIŘÍ KRAMPOL BYL PŘEMÍSTĚN NA JIP: JAKÉ DALŠÍ ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY MÁ ZNÁMÝ HEREC

PŘIPOMÍNÁME: JAK BY VYPADAL JAKUB PRACHAŘ NA POZICI PREZIDENTA ČESKÉ REPUBLIKY: HEREC PROMLUVIL, KDO BY BYL JEHO TISKOVÝM MLUVČÍM

Share