O Zemana 24 hodin denně pečuje zdravotnický personál: kolik sestřiček pomáhá prezidentovi

Prezident Miloš Zeman pokračuje setkání s kandidáty na ministry v nové vládě. V pondělí navštívit hlavu státu by měli Martina Kupka a Helena Langšadlová. Zeman stále potřebuje lékařskou péči a je 24 hodin denně pod pohledem zdravotníků. Píše o tom web tn.nova.cz.

O prezidenta pečuje 7 sester a střídají se po 12hodinových směnách. Nařídil to ošetřující lékař Miroslav Zavoral.

Miloš Zeman/Zdroj: youtube.com

„Sestry se střídají tak, aby tam byla vždy jedna všeobecná sestra,“ uvedl lékař Boris Šťastný s tím, že prezidentovi k dispozici jsou i jiný odborníci.

Zeman ale údajně nepotřebuje nic specifického a postup je stejný, jako i u jiných zákazníků. Domácí péče je hrazená z veřejného zdravotního pojištění.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

„Je pojištěncem jako každý jiný občan,“ řekl Šťastný a dodal, že kancelář prezidenta je připravená hradit péči i nad rámec pojištění, pokud bude potřeba.

Situaci zkomplikoval pozitivní test na koronavirus u Miloše Zemana. Personál proto musí používat ochranné obleky a respirátory.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Setkání s kandidáty na ministry ovšem pokračují a možný budoucí ministr spravedlnosti Pavel Blažek řekl, že prezident je ve formě.

Péči Zemanovi zajišťuje firma Senior Home Group.

PSALI JSME: „NERAD MĚNÍM KROKY, KTERÉ UŽ JSEM AVIZOVAL, ŽE UDĚLÁME“: ADAM VOJTĚCH REAGOVAL NA KRITIKU MARIANA JUREČKY OHLEDNĚ POVINNÉHO OČKOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: PRYMULA ŘEKL, JAKÉ SKUPINY LIDÍ BY MĚLY BÝT OČKOVÁNÍ JAKO PRVNÍ: ODBORNÍCI NEPOVAŽUJÍ ZA VHODNÉ PLOŠNÉ OČKOVÁNÍ DĚTÍ

Share