Zdeněk Hostomský kritizoval vládu, že vydává opatření nesystematicky: částečně s ním souhlasila i náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková

Náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková částečně souhlasí s tím, že opatření k boji proti epidemii se nevydávají systematicky. Řekla to pro CNN Prima News. Podle ní jsou zavedená opatření vysvětlena jinak, než bylo napsáno v odborných podkladech. Byla to její reakce na slova biochemika Zdeňka Hostomského, že některá opatření jsou nesmyslná. Informuje o tom portál Echo24.cz.

Podle biochemika jsou lidé zklamaní, protože se změny a zákazy mění. Dodal, že by se to muselo nějak klasifikovat, aby to bylo srozumitelnější.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Upozornil například i na to, že byla zavedena opatření, ale zároveň mohou v uzavřených prostorách fungovat diskotéky.

Navíc si vzpomněl na rozhovor s jedním taxikářem, který říkal, že lidé nechápou, proč byly vánoční trhy uzavřeny. Podle něj by bylo potřeba nařízení zjednodušit.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Pokračoval a řekl, že teď už víme o očkování a nemoci mnohem víc. Jednou z nejlepších možností pro vytvoření imunity je například to, že člověk nemocí projde.

Ale taková cesta může být pro některé lidi velmi riskantní. Nejlepší by tedy podle něj bylo, kdyby se člověk naočkoval a pak se nakazil. Tato kombinace vytvoří nejsilnější imunitu, navíc by byla mnohem bezpečnější.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

„Nechme se očkovat a otevřeme společnost, tím to skončí. S virem se musíme naučit žít,“ uvedl Zdeněk Hostomský.

Martina Koziar Vašáková mu odpověděla, že s ním částečně souhlasí. Říká, že jen dává odborné podklady a všechno vysvětluje.

Martina Koziar Vašáková / Zdroj: youtube.com

Kritizovala také vládu, že pokud chce naslouchat radám odborníků, neměla by zasahovat do jednoznačných věcí. Měla na mysli například vakcinaci nebo zákaz akcí.

„Co dělá vláda, je vyhovění všem zájmovým skupinám, a ten odborný podklad se modifikuje podle jejich požadavků,“ řekla Martina Koziar Vašáková.

Martina Koziar Vašáková / Zdroj: youtube.com

Kromě toho řekla, že by mohla být zavedena nová opatření, zatím se jejich návrhy jen projednávají. Podle ní nejde o lockdown nebo něco podobného, ale o omezení počtu návštěvníků na hromadných akcích nebo o přísnější kontrolu dodržování platných opatření.

S tím do jisté míry souhlasí i hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba. Hovořil například, že částečné omezení vánočních trhů by nefungovalo.

Martin Kuba / Zdroj: youtube.com

Chápe, že lidé nechtějí dlouho dodržovat opatření, které výrazně omezují jejich život, ale zároveň jako politik chápe, že je třeba udělat určité kroky, aby se šíření viru zpomalilo.

PSALI JSME: PRYMULA ŘEKL, JAKÉ SKUPINY LIDÍ BY MĚLY BÝT OČKOVÁNÍ JAKO PRVNÍ: ODBORNÍCI NEPOVAŽUJÍ ZA VHODNÉ PLOŠNÉ OČKOVÁNÍ DĚTÍ

PŘIPOMÍNÁME: „NERAD MĚNÍM KROKY, KTERÉ UŽ JSEM AVIZOVAL, ŽE UDĚLÁME“: ADAM VOJTĚCH REAGOVAL NA KRITIKU MARIANA JUREČKY OHLEDNĚ POVINNÉHO OČKOVÁNÍ

Share