Smejkal souhlasí s Vojtěchem: epidemiolog řekl, proč podporuje zrušení bezplatných testů a co dokáže epidemii porazit

Konec bezplatných testů schvaluje epidemiolog Petr Smejkal. Dle odborníka není možné zvládnout epidemii testováním a jedinou cestu k normálnímu životu je očkování. Navíc je přesvědčen, že se právo a opatření musí vymáhat. Píše o tom web zivotvcesku.cz.

Smejkal věří, že se v příštích měsících naočkuje velká část populace České republiky a situace z minulých měsíců nebude opakovat. Vakcinace je podle epidemiologa jedinou možností, jak epidemii zvládnut.

Petr Smejkal / Zdroj: youtube.com

Odborník proto souhlasí s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem, který navrhnul zrušení bezplatných testů na koronavirus od 1. září. Smejkal ale zdůraznil, že by k tomuto kroku přistoupil od října.

„S rozhodnutím ministerstva zdravotnictví souhlasím a doufám, že to bude lidi motivovat k tomu, aby se nechali očkovat,“ řekl Smejkal s tím, že nesouhlasí s tím, že by testy měly hradit zdravotní pojišťovny.

Petr Smejkal / Zdroj: youtube.com

Mimo jiné epidemiolog chce, aby se vláda naučila, jak od lidí dodržování nastavených opatření vymáhat. Měla by se tak důrazně kontrolovat bezinfekčnost návštěvníků restaurací či divadel.

„V tomto státě musíme přidat na tom, abychom uměli právo vynutit a aby se opatření dodržovala,“ uvedl Petr Smejkal.

Petr Smejkal / Zdroj: youtube.com

Odborníku se také nelíbí cesta Rakouska, které uznává test na protilátky proti koronaviru. To prý zpomaluje tempo vakcinace.

Touto cestou ale chce jít Andrej Babiš, který již řekl Vojtěchovi, aby tuto problematiku vyřešil.

Psali jsme:„Scénář poslední rozloučení s Františkem Nedvědem“: Kdy bude rodina a přátelé moci doprovodit zpěváka na jeho poslední cestu

PSALI JSME: „DELTA PLUS JE RIZIKO NAVÍC“: RASTISLAV MAĎAR ŘEKL, PROČ BY SE NEOČKOVANÍ LIDÉ MĚLI NECHAT NAOČKOVAT

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ CHCE, ABY SE V ČESKU UZNÁVAL I TEST NA PROTILÁTKY: MNOZÍ ODBORNÍCI JSOU PROTI TOMU A ŘÍKAJÍ, ŽE BY SE POLITICI NEMĚLI PLÉST DO ODBORNÝCH ZÁLEŽITOSTÍ

Share