Pravník babiše našel možnost, proč se premiér nemusí omlouvat za své výroky o Miroslavu Kalouskovi: exposlanec důkazy odmítá a stále požaduje omluvu

Právník předsedy vlády Andreje Babiše uvedl, že možnou odpovědnost za výroky o Miroslavu Kalouskovi nese stát, nikoliv Babiš jako soukromá osoba. Kromě toho advokát tvrdí, že má důkazy o tom, že výroky o rozkrádání ministerstva obrany mají reálný základ. Kalousek však chce po premiérovi omluvu. Informuje o tom blesk.cz.

K uvedeným výrokům došlo v roce 2018 v Parlamentu, kdy Babiš Kalouskovi tykal a řekl, že je „ožrala“, „zloděj zlodějský“ a „zabil lidi cez padáky“. Reagoval tak na obvinění poslance o tom, že křivě přísahal na zdraví svých dětí, když vysvětloval kauzu Čapí hnízdo.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš omluvy odmítá a právník premiéra Jiří Urbánek je přesvědčen, že žaloba exposlance nemůže být směřována na předsedu vlády.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Advokát tvrdí, že se u posuzování osobní odpovědnosti musí zohledňovat obsah, čas a místo výroků, které politik pronesl. Podle Urbánka Babiš v tu chvíli vystupoval, jako premiér a nejednalo se o výroky občana.

Zástupce Kalouska však tvrdí opak a dodává, že výroky Babiše nebyly tématem schůze Sněmovny, která se zabývala důvěrou vládě.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Bylo to předneseno naprosto v osobní rovině,“ prohlásil Stanislav Balík.

Politici se vzájemně obviňují a uvádí, že jeden k druhému používá vulgární oslovení. Premiérů advokát navíc dodal, že se Kalousek mohl ve Sněmovně bránit a tuto možnost využil.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ CHCE, ABY SE V ČESKU UZNÁVAL I TEST NA PROTILÁTKY: MNOZÍ ODBORNÍCI JSOU PROTI TOMU A ŘÍKAJÍ, ŽE BY SE POLITICI NEMĚLI PLÉST DO ODBORNÝCH ZÁLEŽITOSTÍ

PŘIPOMÍNÁME: SLOVENSKÁ ŠKOLA V TREBIŠOVĚ SE ZAPSALA DO HISTORIE: VŠICHNI ŽÁCI PROPADLI, MINISTERSTVO JI CHCE ZRUŠIT

Share