Slovenská škola v Trebišově se zapsala do historie: Všichni žáci propadli, ministerstvo ji chce zrušit

Soukromá střední odborná škola v Trebišově se mimořádným způsobem zapsala do historie vzdělávání na Slovensku. Už dva týdny po otevření ve městě evidovala téměř 500 studentů, ještě ve stejném školním roce ale všichni žáci propadli. Ministerstvo školství se ji nyní rozhodlo zrušit, píše server Noviny.sk.

Slovenská střední odborná škola v Trebišově/ Zdroj: noviny.sk

„K dnešnímu dni evidujeme 417 žáků,“ řekla Petra Kováčová, ředitelka Soukromé střední školy v Trebišově. Ministerstvo školství už rozhodlo o dalším osudu soukromé školy v blízkosti romské osady.

Slovenská střední odborná škola v Trebišově/ Zdroj: noviny.sk

„Minulý týden vydalo Ministerstvo školství rozhodnutí o vyřazení školy ze své sítě,“ uvedla Renáta Vitková z odboru komunikace.

Ministerstvo chce, aby byla škola vyřazena ze sítě 31. srpna tohoto roku. Návrh na vyřazení přišel po rozsáhlé kontrole školy Státní školní inspekcí. Zjištěná pochybení šokovala i zkušené odborníky.

Slovenská střední odborná škola v Trebišově/ Zdroj: noviny.sk

Slovenské ministerstvo školství zjistilo několik závažných pochybení ohledně přijímání studentů ke studiu i financování.

Škola podle inspekce přijala nejméně 137 žáků, kteří už takové vzdělání získali. Díky vysokému počtu žáků měla soukromá škola nárok na státní příspěvek ve výši asi 2 dva miliony eur.

Kontrola školy v Trebišově/ Zdroj: noviny.sk

Ve škole naposledy oficiálně studovalo přibližně 600 žáků, kteří budou mít v následujícím školním roce možnost pokračovat ve vzdělávání na středních školách v okolí.

PSALI JSME: ŠKOLA ZAKÁZALA CHLAPCŮM NOSIT V HORKU KRAŤASY: OBLÉKLI SI SUKNĚ

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ BY SI PŘÁL, ABY PRO KAŽDÉHO ŽÁKA BYL INDIVIDUÁLNÍ PLÁN A ANGLIČTINA BYLA ZAVEDENA I PRO PŘEDŠKOLÁKY: PODLE ODBORNÍKŮ JE TO PROGRESIVNÍ MYŠLENKA, ALE JE TÉMĚŘ NEREÁLNÁ

Share