Škola zakázala chlapcům nosit v horku kraťasy: Oblékli si sukně

Britská škola zakázala studentům nosit kraťasy v horku a tři kamarádi přišli do školy v sukních. Chtěli ukázat, že každý má právo nosit to, co chce.

Střední škola v britském hrabství Cornwall zakázala teenagerům během vlny veder měnit těsné kalhoty za kraťasy. Proto se žák Adrean Сopp se svými kamarády rozhodli udělat flash mob.

Podle britského deníku Metro se kluci dohodli, že budou celý týden chodit do školy výhradně ve školních sukních.

I když rodiče školáků tuto myšlenku podpořili, hned první den si studenti uvědomili, že se ne každému jejich experiment líbil.

Školáci/ Zdroj: twitter.com

„Učitelé nás vyhodili z třídy a zakázali nám komunikovat,“ vyprávěl novinářům autor nápadu Adrean.

Školní rok ve Velké Británii v roce 2021 trvá do konce července, takže se chlapci rozhodli nevzdávat, protože hlavním účelem jejich protestu je ukázat, že každý má právo nosit to, co chce. Zvláště když je venku okno plus 30 stupňů Celsia.

„Chceme, aby každý mohl v tomto horku nosit kraťasy. To platí i pro dívky,“ říkají studenti.

Škola/ Zdroj: metro.co.uk

Kluci také poznamenali, že si opravdu užívali sukně, protože jsou během veder pohodlnější než kalhoty. Není známo, jestli žáci vydrží do konce týdne. Rodiče ale, stejně jako jejich děti, jsou odhodlaní.

„Jsem na svého syna hrdá a věřím, že bude mít odvahu vydržet,“ uvedla Adreanova matka.

PSALI JSME: PRO NETESTOVANÉ ŽÁKY MOHOU PLATIT ZVLÁŠTNÍ PODMÍNKY VE ŠKOLÁCH: DOSTANOU ODDĚLENÉ MÍSTO V JÍDELNĚ A NA ZÁCHODĚ

PŘIPOMÍNÁME: ŠKOLAČKA STRÁVILA 2 DNY NA OPUŠTĚNÉM OSTROVĚ: JEJÍ RODIČE JI CHTĚLI TAKOVÝM ZPŮSOBEM PŘEVYCHOVAT

Share