Pro netestované žáky mohou platit zvláštní podmínky ve školách: dostanou oddělené místo v jídelně a na záchodě

Ministři zdravotnictví a školství uvedli, že žáci ve školách, kteří odmítnou testování, dostanou oddělené místo v jídelně a na záchodě. Rovněž budou muset nosit respirátory. Robert Plaga ale zdůraznil, že se jedná pouze o doporučení pro školy. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Školáci se budou do lavic vracet dle plánu, který schválil kabinet. S očkováním žádná omezení se jich týkat nebudou. U dětí, které jsou mladší 12 let a nemohou být očkování, se budou provádět antigenní testy.

Pokud ale testování nepodstoupí, budou muset nosit respirátory a dostanou oddělené místo na záchodech a v jídelnách. Prohlásil to ministr Adam Vojtěch.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„Jde o hygienická opatření například ve školní jídelně,“ řekl šéf resortu s tím, že nechce, aby testování bylo zbytečné.

Opoziční poslanec Martin Baxa z ODS uvedl, že si neumí představit, jak toto opatření bude v jídelnách provedené. Je to prý velká komplikace pro školy.

Školáci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Plaga ale dodal, že to není povinnost, pouze doporučení. „V plánu je to ve formě doporučení tam, kde to bude možné,“ ukončil ministr.

Žáci po nástupu do škol budou několikrát testování antigenními testy.

PSALI JSME: KOALICE SPOLU NECHCE ZVYŠOVAT DANĚ: JAKÝM ZPŮSOBEM HODLAJÍ ZLEPŠIT STAV STÁTNÍHO ROZPOČTU

PŘIPOMÍNÁME: LADISLAV POTMĚŠIL BYL ŽENATÝ PŘED TÍM, NEŽ POTKAL SVOU ŽIVOTNÍ LÁSKU JAROSLAVU BROUSKOVOU: KÝM BYLA JEHO VYVOLENA

Share