Manželka si neustále stěžuje, že ji mateřská dovolená unavuje: Rozhodl jsem se s ní vyměnit role, a povídám, jak to dopadlo

Před šesti měsíci moje žena porodila dítě. Dítě bylo plánováno, takže všechno šlo tak, jak má být. Narodila se mi dcera. Muži obvykle chtějí, aby se jim narodil syn, ale vždycky jsem snil o dceři.

Pár/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Jsem dospělý člověk, takže chápu, že pro mou ženu je těžké strávit s dítětem celý den. Chápu, že domácnost odnáší sílu. Když jsem vracel z práce, snažil jsem se postarat o svou dceru, aby moje žena mohla trávit čas tím, co považovala za nutné.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Bavím se s miminkem, děti jsou obecně docela zajímavé. Mám mladší sestru, takže vím, jak jednat s dětmi. Pokud se o něčem pochybuji, zeptám se své ženy. Stručně řečeno, i když jsem se snažil být dobrým a pozorným manželem, mateřská dovolená nebyla pro mou ženu snadná.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Žena ale si začala stěžovat na to, jak těžké pro ni bylo porodit, jak byla unavená, jak chce mít víc svobody. Přemýšlel jsem o tom a navrhl možnost – žena jde do práce. A já budu hlídat dceru. Moje žena a já máme zhruba stejné platy, takže to neovlivní úroveň příjmu rodiny. Navíc mám možnost dělat část práce z domova.

Pár/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Podle mého názoru – ideální návrh. Ale žena byla proti.
“To znamená, že budu mužem v našem domě a ty budeš sedět doma?“ řekla ona. Teprve žádala o svobodu, a nyní má zase jiný názor.

Muž/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Pomalu jsem jí znovu vysvětlil svou pozici, ale ona ji nikdy nepochopila. Bylo mi řečeno, že jsem „ne-muž“, protože normální muži se tak nechovají. Prý se to tak nedělá! „Myslíš si, že jsem špatná matka?“ zeptala se.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Už jsem stokrát litoval, že jsem to navrhl, ale chtěl jsem to nejlepší! Jedinou výhodou této situace je to, že manželka se přestala stěžovat, že se nudí a obtěžuje ji mateřství. Nyní však si stěžuje, že její manžel je „ne-muž“. Nyní hodně přemýšlím. Zatím myslím, že má hormonálními změny. Doufám, že moje žena brzy vrátí v normální stav.

PSALI JSME: ÚŽASNÁ PROMĚNA ŠTĚNĚTE, KTERÉMU DOPŘÁLI PÉČI A LÁSKU: JAK VYPADAL PŘED A JAK NYNÍ

ČTĚTE TAKÉ: TENTO MUŽ SE NEHOLIL ASI 20 LET: ALE KDYŽ HO MANŽELKA UVIDĚLA BEZ VOUSŮ, TÉMĚŘ OMDLELA

Share