„Pro hnutí STAN je to likvidační rána na plexus solaris“: Jiří Paroubek okomentoval kauzu Dozimetr a promluvil o Vítu Rakušanovi

7. července se uskuteční mimořádná schůze dolní komory Parlamentu, kterou iniciovala opozice. Poslanci chtějí projednat kauzu, která se týká hnutí STAN. K této situaci se vyjádřil i bývalý předseda vlády Jiří Paroubek. Informuje o tom server ŽivotvČesku.cz.

Kauza Dozimetr se týká hospodaření Dopravního podniku hlavního města Prahy. Policie uvedla, že organizovaná skupina lidí obsadila klíčové pozice v tomto podniku. To by umožnilo skupině těchto spřátelených manažerů ovlivňovat výběrová řízení. Díky tomu by mohli dostávat úplatky od vítězných firem.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

Nyní chce opozice kauzu projednat, protože se to týká hnutí STAN, které je jednou z vládních stran. Jedním z obviněných je už bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček, který byl členem hnutí STAN.

Dalším obviněným je podnikatel Michal Redl. Stýkal se s ním už bývalý ministr školství Petr Gazdík (STAN), který se z tohoto důvodu rozhodl rezignovat na svou ministerskou funkci.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

K této situaci se vyjádřil bývalý premiér Jiří Paroubek. Myslí si, že to není něco, kvůli čemuž by došlo k předčasným volbám do Parlamentu. Podle něj se vládní strany nechtějí hádat mezi sebou, navíc mají většinu v Poslanecké sněmovně. To je však určitá morální rána pro celý kabinet.

„Pro hnutí STAN je to likvidační rána na plexus solaris, ze které se těžko vzpamatuje,“ řekl pro Život v Česku Jiří Paroubek.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Zástupci opozice také chtějí, aby rezignoval ministr vnitra Vít Rakušan, který je předsedou hnutí STAN. Podle bývalého premiéra někteří zástupci tohoto hnutí jsou „morálně mimo“ a obklopují šéfa hnutí. Řekl také, že pokud by ministr vnitra podal demisi, mohla by se kvůli tomu rozpadnout současná vláda.

„Pokud jde o ministra Víta Rakušana, tak buď je hloupý, že to nevěděl, nebo o tom věděl a dělá, že neví,“ dodal Jiří Paroubek.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

Připomněl, že Gazdík už rezignoval. Proto si myslí, že kdyby rezignoval i Rakušan, hnutí STAN by už nemělo žádnou legitimitu.

PSALI JSME: „MĚL BYCH DOKONCE TŘI FAVORITY“: ZEMAN UVEDL, ŽE BY V PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH PODPOŘIL I FIALU

PŘIPOMÍNÁME: „VŠECHNO JDE PODLE PLÁNU“: PUTIN PROHLÁSIL, ŽE SE CÍLE VÁLKY NEZMĚNILY, ALE TAKTIKA MŮŽE BÝT JINÁ

Share