„Všechno jde podle plánu“: Putin prohlásil, že se cíle války nezměnily, ale taktika může být jiná

Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že se cíle ruské války proti Ukrajině nezměnily, ale „taktika může být jiná“. Informovala o tom agentura RIA Novosti.

Vlajka/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Na otázku, jestli se změnily cíle takzvané vojenské operace, jak Rusko označuje invazi na Ukrajinu, ruský prezident odpověděl, že se nic nezměnilo, ale taktika může být jiná.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Nic se nezměnilo. Nemám co dodat k tomu, co jsem brzy ráno 24. února veřejně řekl… Nic se nezměnilo…. Je to taktika navržená ministerstvem obrany: kam přesunovat jednotky a jaké objekty zasahovat,“ řekl ruský prezident.

Putin/ Zdroj: YouTube

Putin tvrdí, že ruské jednotky údajně dosahují svých cílů ve válce proti Ukrajině.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Konečným cílem takzvané zvláštní vojenské operace je podle něj záchrana Donbasu a vytvoření podmínek, které zaručí bezpečnost Ruska.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„A jde to hladce a rytmicky… Všechno jde podle plánu … No, není třeba o termínech mluvit, nikdy o tom nemluvím, protože jde o život… Je špatné se přizpůsobovat určitým termínům,“ uvedl Putin.

Putin/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: FRANCIE ZVEŘEJNILA PODROBNOSTI ROZHOVORU PUTINA A MACRONA V PŘEDVEČER RUSKÉ INVAZE NA UKRAJINU

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO VELMI DŮLEŽITÉ, MUSÍME OBNOVIT UKRAJINU“: ŠÉFKA EK PROHLÁSILA, ŽE PUTIN UŽ TUTO VÁLKU NEBUDE MOCI VYHRÁT

Share