Francie zveřejnila podrobnosti rozhovoru Putina a Macrona v předvečer ruské invaze na Ukrajinu

Francie zveřejnila podrobnosti rozhovoru francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a ruského diktátora Vladimira Putina, který se konal 20. února 2022.

Emmanuel Macron a Vladimir Putin/Zdroj: youtube.com

Devítiminutový rozhovor Macrona a Putina je základem dokumentárního filmu Prezident, Evropa a válka, který má vyjít 30.června na televizní stanici France 2. Francouzský prezident po své návštěvě Moskvy a Kyjeva jednal s ruským diktátorem

Macron požádal Putina, aby situaci vysvětlil a přímo promluvil o svých záměrech. V reakci na to kremelský vůdce prohlásil, že ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj nedělá nic pro plnění Minských dohod a lže.

Emmanuel Macron a Vladimir Putin/Zdroj: youtube.com

Putin také obvinil Macrona, že chce „přehodnotit Minské dohody“ a požádal o zvážení „mírových návrhů“ teroristů z Luhanské republiky. Francouzský prezident v reakci na to odpověděl, že ho „nezajímá názor separatistů, v dohodě to není stanoveno“.

Emmanuel Macron a Vladimir Putin/Zdroj: youtube.com

Zároveň se nabídl jako prostředník a prohlásil, že bude požadovat od Zelenkého okamžité setkání. Nakonec Emmanuel Macron navrhl Vladimiru Putinovi uspořádat Summit s americkým prezidentem Joem Bidenem v Ženevě, aby dosáhli deeskalace.

Putin projevil malé nadšení z toho, že schůzka musí mít konkrétní datum, a jen řekl, že toto setkaní by měli předem připravit. O čtyři dny později začala ruská invaze na Ukrajinu.

Emmanuel Macron a Vladimir Putin/Zdroj: espreso.tv

PSALI JSME: ČR SE CHYSTÁ EVAKUOVAT UKRAJINCE: JAKÉ DŮLEŽITÉ INFORMACE K TOMU SDĚLIL VEDOUCÍ PROJEKTU

PŘIPOMÍNÁME: OLENA ZELENSKA PROZRADILA, OPOUŠTĚLA-LI UKRAJINU PO ZAHÁJENÍ PLNOHODNOTNÉ RUSKÉ INVAZE: „JSEM TAM, KDE CHCI BÝT“

Share