Britský premiér Johnson: Ukrajinská vláda má realistický plán, který může změnit průběh války

Ukrajinská vláda má realistický plán, který může změnit průběh války, a podělila se o něj s partnery. Uvedl to v Madridu britský premiér Boris Johnson.

Ukrajinští vojáci/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Na otázku ohledně plánu Volodymyra Zelenského, jak vyhrát válku tento rok, Johnson řekl, že je optimistický a připomněl svou nečekanou návštěvu Kyjeva týden před summity G7 a NATO.

„Jel jsem na Ukrajinu předtím, než tato série summitů začala, právě proto, abych porozuměl vizi Zelenského… A ukrajinská vláda skutečně vidí způsob, jak změnit dynamiku války v tomto roce, dokonce i v nadcházejících měsících. A proto je nyní důležité pomáhat, jak jen můžeme,“ prohlásil Johnson.

Britský premiér Boris Johnson/ Zdroj: YouTube

Britský premiér souhlasil s nutností dodávat Ukrajině nové zbraně. „S tím souvisí dodávka MLRS na Ukrajinu, která má zvláštní význam,“ dodal.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: YouTube

„Domnívám se, že Ukrajina má to, co je nutné k tomu, aby zatlačila Rusko zpět na hranice, kde bylo před 24. únorem 2022. A to je přesně ten výsledek, kterého, jak říká Volodymyr Zelenskyj, hodlá dosáhnout,“ uvedl britský premiér.

Britský premiér Boris Johnson/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: MANŽELKA BORISE JOHNSONA PŘEKVAPILA SVÝM VZHLEDEM: OBJEVILA SE NA SUMMITU G7 V OBLEKU ZA 71 TISÍC KČ

PŘIPOMÍNÁME: „NEEXISTUJE ŽÁDNÁ ALTERNATIVA“: BRITSKÝ PREMIÉR JOHNSON PROHLÁSIL, ŽE SVĚT MUSÍ I NADÁLE PODPOROVAT UKRAJINU

Share