Vláda odmítla návrh opozice o příspěvku 6 000 korun pro důchodce: proč podle kabinetu Fialy to není možné realizovat

Poslanci hnutí ANO navrhovali pro důchodce jednorázový příspěvek ve výši 6 000 korun. Vláda ho ale odmítla, protože v rozpočtu na to nejsou peníze. Píše o tom web ceskeduchody.cz.

Kabinet Petra Fialy projednal návrh hnutí ANO, dle kterého by důchodci měli jednorázově dostat 6 000 korun. Cílem je pomoct seniorům v době velké inflace. Vláda ale konstatovala, že v rámci aktuálního rozpočtu to není realizovatelné.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

V usnesení kabinetu stojí, že by vyplácení podobných příspěvků ještě více roztáčelo inflaci a rozpočet by to stálo téměř 18 miliard korun. což nyní není možné. Je to také v rozporu s Programovým prohlášením vlády, protože návrh zcela opomíjí udržitelnost důchodového systému i udržitelnost veřejného financování.

Šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová říká, že zamítnutí návrhu je chyba a vláda nevidí realitu. Politička dodává, že vláda reaguje na inflaci pouze mimořádnou valorizací důchodů, kterou nařizuje zákon. Jinak by prý důchodcům nijak nepomohla.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Schillerová podotkla, že zvýšení důchodů senioři pocítí až za několik měsíců, ale zdražování na ně dopadá dlouhodobě.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Poslanci však stále mají šanci zákon schválit, i když to bude složité, protože vláda má ve Sněmovně většinu hlasů. Kromě toho zákon musí schválit také senátoři a podepsat prezident.

Psali jsme:„Já nepotřebuju, aby mě někdo živil“: Agáta Hanychová, která randí s Jaromírem Soukupem, prozradila, proč chce bohatého muže

PSALI JSME: ČEŠI STÁLE MÉNĚ CHTĚJÍ POMÁHAT UKRAJINSKÝM UPRCHLÍKŮM: CO JE DŮVODEM ZMĚNY NÁLADY SPOLEČNOSTI

PŘIPOMÍNÁME: „PRO HNUTÍ STAN JE TO LIKVIDAČNÍ RÁNA NA PLEXUS SOLARIS“: JIŘÍ PAROUBEK OKOMENTOVAL KAUZU DOZIMETR A PROMLUVIL O VÍTU RAKUŠANOVI

Share