„Porušují všechno, co jdе“: Okamura se pustil do vlády a uvedl s jakými postupy koalice nesouhlasí

Předseda SPD Tomio Okamura tvrdě zkritizoval vládu Petra Fialy a pětikoalici, která jeho hnutí nepustila do vedení Sněmovny a poplivala demokracii. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Ihned po říjnových volbách se SPD dostala do sporu s vládní koalici ohledně křesla místopředsedy Sněmovny. Hnutí je přesvědčeno, že není spravedlivé, že nejsou zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu na rozdíl od Pirátů, kteří mají pouze 4 poslance.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

„Pětikoalice nás vystrnadila z vedení Sněmovny, přitom SPD volilo přes půl milionu voličů,“ uvedl Okamura s tím, že se pětikoalice chová nedemokraticky.

„Porušují všechno, co jde. Poplivali demokracii,“ zuřil předseda SPD a dodal, že se jeho strana pokusí vládu demokratickým způsobem odstranit.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Okamura často vedení Sněmovny kritizuje a nejvíce to schytává předsedkyně Markéta Pekarová Adamová a místopředsedkyně Olga Richterová, která podle poslance neumí schůzi vůbec řídit.

Předseda SPD Pekarovou kritizuje dlouhodobě a naposledy byla kritizována za svá vyjádření vůči maďarskému premiérovi.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Nakonec Okamura promluvil i o Janu Farském, který odletěl do USA na stáž a při tom odmítal vzdát se poslaneckého mandátu. Dle šéfa SPD je to podvod voličů, i když poslanec uvedl, že nakonec Sněmovnu opustí.

PSALI JSME: „SÁM JSEM Z CHUDÝCH POMĚRŮ. V ŽIVOTĚ JSEM NEMĚL NOVÉ KOLO“: JUREČKA PROZRADIL, JAK JEHO MINISTERSTVO BUDE POMÁHAT LIDEM A JAKÉ DŮCHODY DOSTANOU DNEŠNÍ TŘICÁTNICI

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA HODLÁ PROJEDNAT ZVÝŠENÍ KONCESIONÁŘSKÝCH POPLATKŮ: ANDREJ BABIŠ BY JE NĚKTERÝM LIDEM ODPUSTIL

Share