Podle průzkumů vede hnutí ANO: Koalice SPOLU sice je na druhém místě, ale její volební potenciál by mohl překvapit

Za dva měsíce se budou konat volby do dolní komory Parlamentu. Různé agentury neustále provádějí průzkumy na toto téma. Například podle agentury Median by pokud se volby konaly v červenci, vyhrálo by hnutí ANO. Do Sněmovny by se mohlo dostat jen 6 politických subjektů. Informuje o tom server iDNES.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Hnutí ANO bylo v červenci lídrem podle průzkumu agentury Median, pro něj bylo ochotno hlasovat 26 procent lidí. To je zhruba stejně jako v červnu.

Tato politická síla má dobrou úroveň podpory mezi občany se středoškolským vzděláním bez maturity a také jejich silně podporují lidé starší 55 let.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Druhé místo obsadila koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), podporuje je 21,5 procenta dotázaných. Z hlediska volebního potenciálu mají koalice SPOLU s hnutím ANO téměř totožné výsledky.

Mírně se zhoršily pozice koalice Pirátské strany a hnutí STAN, která obsadila třetí místo s výsledkem 20 procent. Kromě toho se ale zhoršil jejich volební potenciál a to ovlivnilo i volební jádro.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

„Slabší výsledek může souviset i s mírně klesajícím odhodláním mladých lidí účastnit se voleb,“ vysvětluje agentura Median.

Podle tohoto průzkumu pokračuje pokles podpory u hnutí SPD. Pro tuto politickou sílu je ochotno hlasovat 7 procent respondentů. Přitom jejich potenciál je o 3,5 procenta menší než byl při volbách v roce 2017.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Hnutí Přísaha naopak posílilo a v červenci jim vyjádřilo podporu 6,5 procenta dotázaných. Tuto politickou sílu podporují především lidé nad 55 let, má také dobrou pozici mezi lidmi 35 až 54 let.

Poslední stranou, která by se mohla dostat do Sněmovny, je KSČM. Její výsledek byl 6 procent. ČSSD by se do dolní komory Parlamentu nedostala, protože její výsledek činil 4,5 procenta, což nestačí k překonání pětiprocentní bariéry.

Robert Šlachta / Zdroj: youtube.com

Přijít do volebních místností je ochotno 63 procent dotázaných, ale 28 procent odpovědělo, že k volbám rozhodně nepůjdou. Snížila se však jistota a rozhodnost lidí.

Psali jsme:Neteř Rudolfa Hrušínského se objeví v seriálu Ulice: Kristýna Hrušínská. Jakou roli dostane herečka

PSALI JSME: „KDYBYCH BÝVALA MĚLA BRÁT VÁŽNĚ KAŽDÝ SLIB BABIŠE, BYLA BYCH BLÁHOVÁ A NAIVNÍ“ : PEKAROVÁ SE PUSTILA DO PREMIÉRA KVŮLI PŘÍPRAVÁM NA MOŽNOU DALŠÍ COVIDOVOU VLNU

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ DOSTAL OD FANOUŠKA PORTRÉT SEBE A SVÉ MANŽELKY: LIDÉ NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SI Z TOHO ALE ZAČALI DĚLAT LEGRACI

Share