„Kdybych bývala měla brát vážně každý slib Babiše, byla bych bláhová a naivní“ : Pekarová se pustila do premiéra kvůli přípravám na možnou další covidovou vlnu

V současné době se zdá, že epidemie přibrzdila a jako minulý rok počty nových nakažených jsou v normě. Premiér již slíbil, že se lockdown konat nebude, i když to samé tvrdil i minulý rok. Nevěří mu ale předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová. Píše o tom web extra.cz.

„Kdybych bývala měla brát vážně každý slib Andreje Babiše, byla bych bláhová a naivní,“ prohlásila politička s tím, že vláda nemá plán, jak bude postupovat, pokud další vlna opravdu přijde.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Rozvolňování Pekarová označuje za chaos a jako velký problém uvádí nedostatečnou úroveň proočkovanosti ohrožených skupin. „Jak je možné, že je vláda nedokázala dostatečně motivovat a přesvědčit?“ ptá se šéfka TOP 09 a dodává, že mimo rozvolnění se vláda musí zabývat chráněním rizikových skupin.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Markéta Adamová Pekarová nevěří předsedovi vlády, protože dle její slov sliboval věci, které následně nesplnil. Jako příklad uvádí Babišova slova z loňského roku o tom, že máme dostatek ochranných pomůcek, že nikdy nebudou plošná opatření a že jsme nejlepší v boji s koronavirem.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Opozice nyní požaduje po premiérovi plán, jak bude postupovat na podzim v případě, že počty nakažených budou stoupat. „Netvrdím, že další vlna jednoznačně přijde, ale schopná vláda musí předvídat všechny možné scénáře,“ zdůraznila Pekarová, která věří, že na podzim Česko dostane schopnou vládu.

Nakonec Pekarová řekla, že cestování nikomu zakazovat nechce a doporučuje očkování, které cestu do zahraničí ulehčuje.

PSALI JSME: KOMU Z POLITIKŮ ČEŠI DŮVĚŘUJÍ: VEDE V ŽEBŘÍČKU MINISTR VOJTĚCH A BABIŠ SE ZEMANEM ZTRÁCÍ

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA ROZHODNE, JESTLI SE V ČESKU BUDE OČKOVAT TŘETÍ DÁVKOU VAKCÍNY: S REVAKCINACÍ ZAČAL JIŽ IZRAEL A JE O NI VELKÝ ZÁJEM

Share