Komu z politiků Češi důvěřují: vede v žebříčku ministr Vojtěch a Babiš se Zemanem ztrácí

Centrum pro výzkum veřejného mínění uvádí, že nejvíce Češi důvěřují ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi a předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému. Nižší podporu mají Andrej Babiš, Jan Hamáček a Miloš Zeman. Píše o tom web idnes.cz.

Nejdůvěryhodnějším politikem dle průzkumu je Adam Vojtěch se ziskem 46 % hlasů. Následuje Pavel Rychetský, kterému důvěřuje o sedm procent lidí méně.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Na třetí příčce se umístila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a důvěřuje jí také 39 procent lidí. Ovšem 44 procent Čechů političce nevěří.

Za Maláčovou se umístila šéfka státní kasy Alena Schillerová, která má podporu 34 procent lidí. Nedůvěře jí ale více než polovina Čechů.

Průzkum nedůvěry a důvěry / Zdroj: cvvm.soc.cas.cz

Následuje ministr průmyslu Karel Havlíček s podílem důvěry kolem 30 procent.

Premiérovi Babišoví důvěřuje pouze 29 procent lidí a nedůvěřuje 67 %. O dva procenta nižší důvěru má Jan Hamáček a Miloš Zeman.

Andrej Babiš a Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Jenom čtvrtina Čechů důvěřuje ministru Kultury Lubomíru Zaorálkovi.

Lubomír Zaorálek / Zdroj: youtube.com

Oproti stejnému období v roce 2020 se snížila důvěra u Miloše Zemana, Andreje Babiše či Jana Hamáčka. Více lidé ale důvěřují například Karlu Havlíčkovi nebo Robertu Plagovi.

Průzkumu se zúčastnilo 904 Čechů od 26 června do 11. července.

PSALI JSME: „VARUJÍ VLÁDU, CO DĚLAJÍ ŠPATNĚ. TA JE ALE IGNORUJE“: KALOUSEK OBVINIL VLÁDU, ŽE PŘÍLIŠ ČASTO MĚNILA EXPERTY NA KORONAVIRUS. JAKÉ DŮSLEDKY TO PODLE EXPOSLANCE MĚLO NA VÝVOJ EPIDEMIE

PŘIPOMÍNÁME: PFIZER A MODERNA ZVÝŠILY V EU CENY VAKCÍN PROTI KORONAVIRU: EK TO ALE ODMÍTLA KOMENTOVAT

Share