Vláda rozhodne, jestli se v Česku bude očkovat třetí dávkou vakcíny: s revakcinací začal již Izrael a je o ni velký zájem

Studie ukazuje, že vakcína proti koronaviru ztrácí časem svou účinnost. Není ale známo, kdo bude potřebovat další dávku vakcíny. O revakcinaci však již rozhodlo Německo či Izrael. Informuje tn.nova.cz.

I když v Izraeli byla naočkována velká část populace, počty nakažených se zvyšují. Může za to údajně mutace delta. Kvůli tomu se zde již aplikuje třetí dávka vakcíny lidem nad 60 let.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Jsme první zemí na světě, která očkuje věkovou skupinu nad 60 let třetí dávkou a jsme na to velmi hrdí,“ uvedl zdravotník Arsen ArutIniunian s tím, že zájem o revakcinaci je velmi vysoký.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Také v Německu si myslí, že je potřeba aplikovat ještě jednu dávku vakcíny seniorům a dalším ohroženým skupinám. Premiér Andrej Babiš říká, že čeká na výsledky klinické skupiny a pak se rozhodne. Doufá, že se to stane během srpna, aby vláda měla čas na přípravy.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch si také myslí, že revakcinace je nutná a existuje možnost, že bude přístupná ještě letos. Klíčovi by v tomto procesu měli být praktici.

Bohuslav Svoboda z opoziční koalice SPOLU tvrdí, že větší problémem jsou vůbec neočkování lidí nebo dlouhá doba mezi první a druhou dávkou vakcíny.

PSALI JSME: KOMU Z POLITIKŮ ČEŠI DŮVĚŘUJÍ: VEDE V ŽEBŘÍČKU MINISTR VOJTĚCH A BABIŠ SE ZEMANEM ZTRÁCÍ

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ DOSTAL OD FANOUŠKA PORTRÉT SEBE A SVÉ MANŽELKY: LIDÉ NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SI Z TOHO ALE ZAČALI DĚLAT LEGRACI

Share