Plaga řekl, co se může stát, když se ve školách nebude testovat na podzim: Ministr dodal, kdy se zruší omezení na tělocvik a zpěv

Testování ve školách zatím neskončí. Aspoň si to myslí ministr školství Robert Plaga, který uvedl, že v opačném případě hrozí zavírání škol či pokračování v rotační výuce. Očkování totiž zatím pro děti není dostupné. Informuje web novinky.cz.

V médiích se objevily informace, že se testy příjímacích zkoušek lišily s těmi z předchozích let. Plaga říká, že se to nyní prověřuje, a pokud se údaje potvrdí, je možné, že se výsledky upraví.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Zatím ale vše považuje za spekulaci a dle jeho slov není možné říct, že testy nebyly srovnatelné.

Ministr také dodává, že se ministerstvo bude snažit dohlížet i na kvalitu a složitost maturitních zkoušek. Zdůraznil ovšem, že: „Ve Strategii 2030 jsme uvedli, že je potřeba upravit obsah přijímaček a také je třeba pracovat na změně maturit a uvolnit ruce ředitelům.“

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Plaga tvrdí, že se při tom vláda snažila vrátit středoškoláky do škol co nejdřív. Šéf resortu proto uvedl, že se praktická výuka obnovila 26. dubna a skupinové konzultace ještě 19. dubna.

Za chybu ale ministr označil upřednostňování rozvolňování fotbalu. Vláda ale uvedla, že se jednalo o selhání hlavní hygieničky.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Politik rovněž prohlásil, že testování PCR testy nebude mít vliv na nošení roušek uvnitř budov a pravidla zůstanou stejná. Zpěv a tělocvik bude definitivně uvolněn, když situace bude plně kontrolována. Zatím se doporučuje cvičit venku.

I když se někdo stěžoval, že rotační výuka způsobila určité problémy, Plaga je přesvědčen, že to byl správný krok a děti se mohly konečně vrátit ke svým přátelům do škol a vídat se alespoň ob týden.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Ministr říká, že používat PCR testy bude zřejmě několik stovek škol. „Ale i to je dobrý počin pro to, aby se PCR stalo významnějším nástrojem,“ s radostí vysvětluje Plaga.

Šéf resortu také upřednostňuje testování před rotační výukou či úplným uzavřením škol.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Nakonec Plaga uvedl, že neví, co bude dělat po volbách a chce se soustředit na zvládnutí tohoto školního roku a nastartování toho dalšího.

PSALI JSME: JANA MALÁČOVÁ CHCE PŘIDAT DŮCHODCŮM A OZNÁMILA DALŠÍ FÁZE SCHVALOVÁNÍ DŮCHODOVÉ REFORMY: „CHCEME DŮCHODOVOU REFORMU CO NEJRYCHLEJI POSLAT DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY“

PŘIPOMÍNÁME: “DO NEMOCNIC BUDE I TAK PŘICHÁZET SPOUSTA LIDÍ”: JAROSLAV FLEGR PROMLUVIL, KDY DO ČESKA PŘIJDE DALŠÍ VLNA KORONAVIRU

Share