“Do nemocnic bude i tak přicházet spousta lidí”: Jaroslav Flegr promluvil, kdy do Česka přijde další vlna koronaviru

Koronavirová epidemie podle některých odborníků v Česku postupně slábne, kvůli čemuž vláda rozvolňuje opatření proti koronaviru, a lidský život se vrací do normálu.

Díky očkováni a testování většiny obyvatelstva České republiky koronavirus postupně mizí, ale známý parazitolog Jaroslav Flegr portálu ŽivotvČesku prozradil, že další vlna koronaviru přijde do Česká v zimním období.

Jaroslav Flegr/Zdroj: facebook.com

Podle jehož slov, očkováni moc pomohlo obyvatelstvu ČR zpomalit rozšíření koronaviru. Flegr je jistý, že rizikové skupiny budou už v nejbližší době všechny naočkované, kvůli čemuž počet zemřelých se zmenší.

Flegr řekl, že umírat budou jen ti, kdo se nenechá naočkovat proti koronaviru. Podle jehož slov, další vlna epidemie koronaviru může být v zimě, ale počet zemřelých se zmenší.

Jaroslav Flegr/Zdroj: facebook.com

“Do nemocnic bude i tak přicházet spousta lidí. Takže ano, je možné, že budou znovu zavedeny lockdowny,” prozradil Flegr, který je jistý, že během růstu počtu nakažených v zimě bude méně pacientů, kteří by potřebovali vyšetření na JIP.

Podle jehož slov, nejnebezpečnější pro lidí během rozvolnění opatření bude turistika, kvůli níž počet nakažených může rychle stoupat. Flegr řekl, že v Česku epidemie postupně slábne, ale podle světové statistiky, počet nakažených se v celém světě jen zvyšuje.

Jaroslav Flegr/Zdroj: facebook.com

PSALI JSME: V ČESKU SE ZVÝŠIL POČET LIDÍ, KTEŘÍ SE OPAKOVANĚ NAKAZILI KORONAVIREM: CO DOPORUČUJÍ DĚLAT ODBORNÍCI V TÉ SITUACI

PŘIPOMINAME: PIRK ŘÍKÁ, ŽE VLÁDA NEZVLÁDÁ KONEC EPIDEMIE: PROFESOR UVEDL DŮVOD, PROČ KORONAVIRUS USTUPUJE A CO NÁS ČEKÁ DÁL

Share