Pirk říká, že vláda nezvládá konec epidemie: profesor uvedl důvod, proč koronavirus ustupuje a co nás čeká dál

Profesor Jan Pirk, který už brzy skončí ve funkci přednosty kardiocentra IKEM prozradil, co si myslí a pandemii koronaviru a úmrtnosti. Je přesvědčen, že vláda situaci nezvládá, i když epidemie covid-19 končí. Píše o tom web novinky.cz.

Pirk říká, že vláda epidemii nezvládá, protože jí radí odborníci, kteří by to dělat vůbec neměli. Zkritizoval kvůli tomu i útvar MeSES.

Jan Pirk / Zdroj: youtube.com

Vadí mu, že Petr Smejkal nemá atestaci z epidemiologie a opravdoví odborníci chybí. „Vláda podle mě přivedla lidi do stresu, a to je to nejhorší, co se z lékařského hlediska dá udělat,“ říká Pirk s tím, že vláda měla naopak lidi uklidňovat.

Nejvíc to prý zasáhlo důchodce, kteří byli odříznutí od rodin. Nyní profesor byl odvolán ze své funkce. Dle svých slov se vrátí na kliniku, bude operovat a přednášet. To ho údajně baví nejvíc.

Jan Pirk / Zdroj: youtube.com

Do politiky se Pirk nechystá, i když měl nabídky, aby kandidoval do Senátu. „Moje účast v kampani pana Fischera byla velice poučná, pochopil jsem, že do politiky nepatřím,“ zdůraznil.

Jan Pirk / Zdroj: youtube.com

Profesor uvedl, že se v Česku zřejmě špatně evidovala úmrtí na covid, protože do statistik byli započtení lidi, kteří byli pozitivní, ale neměli příznaky a umřeli kvůli jiným problémům.

Pirk vysvětluje, že epidemie ustupuje a může za to skutečnost, že miliony lidí nemoc prodělali. To odborník předpovídal před časem.

Jan Pirk / Zdroj: youtube.com

Profesor říká, že se musíme s koronavirem naučit žít a je možné, že v budoucnu zaútočí jeho mutace, proti které se budeme muset znovu očkovat. Dodává, že je to jako s obyčejnou chřipkou.

PSALI JSME: VČERA BYLO NAOČKOVÁNO O 50X VÍCE, NEŽ NAKAŽENO: KOLIK NEMOCNÝCH PŘIBYLO V SOBOTU

PŘIPOMÍNÁME: “MOC MĚ TO MRZÍ”: MICHAL DAVID PROMLUVIL O SVÉM NAROZENINOVÉM KONCERTU, KTERÝ ZNOVU MUSEL PŘELOŽIT

Share