Babiš chce naočkovat co nejvíce seniorů: vyzval je, aby ho kontaktovali

Premiér Andrej Babiš promluvil o chodu očkování a zdůraznil, že stále mnoho seniorů na 65 let stále vakcínu nedostali. Čekají totiž na termín u svého praktického lékaře. Předseda vlády proto slíbil, že dostanou další dávky vakcíny proti koronaviru a vyzval seniory, aby mu psali, pokud mají problémy s registrací. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Od čtvrtka budou dostávat všichni praktici vakcínu Moderna. Čeká u nich celkem 120 tisíc občanů 65+,“ uvedl Babiš s tím, že lékařům bude dodáno téměř půl milionu dávek.

Premiér ve svém pořadu na sociálních sítích Čau lidi dodal, že ho senioři mohou kontaktovat, pokud se nemohou v systému zaregistrovat a on vše zařídí.

Dle slov předsedy vlády dvě dávky dostalo již přes jeden milion lidí a jednu dávku vakcíny má za sebou více než 3 miliony občanů. Celkem bylo aplikováno 4 110 717 dávek. Od pondělí registrace bude dostupná pro další věkovou skupinu nad 40 let.

Babiš chce, aby od příštího měsíce toto omezení přestalo platit a očkovat se mohly všechny věkové kategorie. Od 1. června by také mohly začít platit covid pasy.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Díky ním občané by mohly cestovat do zahraničí. QR kód s potvrzením o neinfekčnosti dostanou všichni, kdo byl očkován, udělal test či nemoc prodělal.

PSALI JSME: „NĚKDO ŘÍKÁ TLAK, NĚKDO MOTIVACE“: HAVLÍČEK OZNÁMIL CO POMŮŽE SE OPĚT NEDOSTAT DO PŘÍSNÝCH OPATŘENÍ

PŘIPOMÍNÁME: VICEPREMIÉR HAMÁČEK PODAL TRESTNÍ OZNÁMENÍ: CO JE ZNÁMO

Share