Místo posledního odpočinku Karla Gotta se stalo cílem zlodějů: nyní ho hlídají strážníci na koních

Smrt slavného zpěváka Karla Gotta byla pro celou Českou republiku rozhodně velmi smutnou zprávou. Mistr byl pohřben na Malvazinském hřbitově, který se stal po tomto poutním místem. Chodí tam spousta jeho fanoušků. Kromě toho ale k jeho hrobu začali přicházet i zloději, kteří chtějí ukrást některé věci. Kvůli tomu se tam začali častěji objevovat strážnici, zejména na koních. Řekl to vrátný hřbitova pro ŽivotvČesku.cz.

Karel Gott byl opravdovou legendou, znali ho daleko za hranicemi Česka. Jeho smrt byla pro všechny Čechy velmi smutnou zprávou.

Karel Gott / Zdroj: youtube.com

Slavný zpěvák byl pohřben na hřbitově na Malvazinkách. Navštívit hrob svého idolu přicházeli desítky tisíc fanoušků, přinášeli květiny a zapalovali svíčky.

Ale také tam přišli i zloději, kteří odnesli některé věci. Například u hrobu už není keramický zlatý slavík, kamínek s malbou Včelky Máji a některé další předměty.

Karel Gott / Zdroj: youtube.com

Vdova Ivana Gottová se kvůli tomu snažila alespoň částečně zabránit podobným případům. Proto teď je na lucerně u hrobu zámek.

Vedení Malvazinského hřbitova také požádalo policii o posílení hlídkové služby. Plocha hřbitova je 8 hektarů a k zajištění jeho bezpečnosti je potřeba také kamerový systém.

Hrob Karla Gotta / Zdroj: youtube.com

Podle serveru Blesk.cz mluvčí pražské hřbitovní správy Oldřiška Dvořáková uvedla, že se to bohužel děje relativně často na všech hřbitovech.

„Strážnici městské policie jsou zde vidět častěji, zejména na koních,“ řekl vrátný Malvazinského hřbitova pro Život v Česku. Podle něj tam stále chodí fanoušci Karla Gotta, ale už jich určitě není tolik jako loni.

Karel Gott / Zdroj: youtube.com

Pár metrů od hrobu mistra je hrob zpěvačky Evy Pilarové. Zloději přišli i k jejímu hrobu a ukradli několik sošek.

Psali jsme:„Děkuji za nádherného syna“: Šéfkuchař Radek Kašpárek oznámil narození svého čtvrtého potomka. Chlapeček byl nazván krásným jménem

PSALI JSME: “AGÁTA JE DIVOKÁ, ALE LIDSKÁ”: PROČ AGÁTU HANYCHOVOU ZAČALI CHVÁLIT FANOUŠCI

PŘIPOMÍNÁME: “PAT A MAT”: OLGA MENZELOVÁ SE POCHLUBILA TATÍNKY SVÝCH DĚTI, KTEŘÍ SPOLU MONTUJÍ SEDAČKU NA KOLO

Share