Zeman prohlásil, že pokud se premiér Babiš rozhodne odvolat ministra zdravotnictví Arenbergera, nebude mít nic proti tomu

Pokud by bylo navrženo odvolání z funkce ministra zdravotnictví Petra Arenbergera, hlava státu Miloš Zeman by proti tomu nic neměla. Řekl ale také, že je to kompetence předsedy vlády Andreje Babiše a nebude do toho zasahovat. Píšou o tom Novinky.cz.

Prezident prohlásil, že pokud bude mít premiér v úmyslu odvolat ministra, je to jeho právo, protože je to jeho kompetence.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

„Pokud by tak v případě ministra Arenbergera učinil, tak bych neměl nic proti tomu,“ uvedl Miloš Zeman. Dodal, že do toho nemá v úmyslu zasahovat, takže na tom nebude trvat.

Petra Arenbergera začali kritizovat kvůli oznámení o majetku. Ministr v něm uvedl, že vlastní desítky nemovitostí a že měl vedlejší příjmy. Bylo to majetkové oznámení za rok 2020.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Problém je, že větší část tohoto majetku nebyla uvedena v roce 2019. Portál Seznam Zprávy informoval, že tehdy uvedl 5 nemovitostí a o vedlejších příjmech nic nenapsal.

Kromě toho vyšlo najevo i to, že pronajímal svou nemovitost vinohradské nemocnici, ve které byl ředitelem před nástupem do čela resortu zdravotnictví. Ještě předtím byl náměstkem ředitele.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Prezident řekl, že by dal současnému ministrovi šanci situaci vysvětlit. Každopádně mu to ale přijde podezřelé. Hlava státu říká, že to překračuje jeho rozum, jak je možné vlastnit 60 nebo 70 nemovitostí.

„Já vlastním jenom kousek tvrze na Vysočině,“ řekl Miloš Zeman.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kromě toho se prezident vyjádřil také k situaci kolem hlasování o nedůvěře vládě. ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Piráti a STAN hodlají vyvolat hlasování v červnu.

Pokud bude vyslovena nedůvěra vládě, hodlá hlava státu vládu Andreje Babiše dovládnout v demisi. Volby do dolní komory Parlamentu by se měly konat v říjnu.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Podle jeho názoru to bude nejlogičtější řešení. Řekl také, že poradil opozičním lídrům, aby se lépe soustředili na předvolební kampaň a předvedli své programy voličům.

PSALI JSME: „NĚKDO ŘÍKÁ TLAK, NĚKDO MOTIVACE“: HAVLÍČEK OZNÁMIL CO POMŮŽE SE OPĚT NEDOSTAT DO PŘÍSNÝCH OPATŘENÍ

PŘIPOMÍNÁME: VICEPREMIÉR HAMÁČEK PODAL TRESTNÍ OZNÁMENÍ: CO JE ZNÁMO

Share