Jana Maláčová chce přidat důchodcům a oznámila další fáze schvalování důchodové reformy: „Chceme důchodovou reformu co nejrychleji poslat do Poslanecké sněmovny“

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová dlouhodobě trvá na důchodové reformě. Tuto reformu chce poslat poslancům dolní komory Parlamentu. Píše o tom server iDNES.cz.

Paní ministryně to řekla na tiskové konferenci České strany sociálně demokratické.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

„Chceme důchodovou reformu co nejrychleji poslat do Poslanecké sněmovny,“ uvedla Jana Maláčová. Podle ní mohou poslanci do voleb schválit změny, které navrhuje.

Na této reformě se ale zatím neshodli všechny strany ve Sněmovně a ani mezi členy vládnoucí koalice není shoda. Pravděpodobnost přijetí takové reformy tedy zatím zůstává nízká.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

V této reformě tak navrhuje zavedení minimální solidární penze ve výši 28 procent průměrného platu.

Druhou nabídkou je bonus za výchovu dítěte, a to 500 korun za výchovu každého dítěte. Třetím návrhem je dřívější odchod do důchodu pro lidi pracující v těžkých profesích.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Tuto reformu a všechny návrhy projednala komise pro spravedlivé důchody. O konkrétní podobě plánovaných změn však nebylo dohodnuto.

Podle Jany Maláčové by peníze na důchody stát mohl získat progresivním zdaněním, zavedením digitální daně a zrušením daňových výjimek.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Také podle její představy by v příštích pěti letech bylo možné uhradit důchodovou reformu z peněz EU.

PSALI JSME: IVANA CHÝLKOVÁ PROZRADILA DÍKY ČEMU SI UDRŽUJE SKVĚLOU POSTAVU: A ŘEKLA JAK TRÁVILA DOBU BĚHEM PANDEMIE KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: DO BYTU BOHUŠE MATUŠE PŘIJELA POLICIE: „JEDNALO SE TOTIŽ O FYZICKÉ NAPADENÍ,“ ŘEKL ZPĚVÁK

Share