Pandemie v Česku slábne: Kolik lidí se infikovalo koronavirem v sobotu

V sobotu přibylo dalších 63 infikovaných na koronavir, o čemž hlásí laboratoře po celé České Republice. Tyto data jsou zpřístupněné a aktualizované ke dnešnímu ránu na webu ministerstva zdravotnictví ČR.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Od vypuknutí pandemie se v ČR celkem infikovalo 1 666 025 obyvatel, nicméně většina z nich měla miny průběh nemoci. Zemřelo celkem již 30 280 lidí. Aktuálně se s nákazou potýká 33 185 lidí po celé republice.

Data/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Nemoc u většiny nezpůsobuje komplikace, a proto se léčí doma. Jenom 73 lidí mají vážný stav, který vyžaduje odbornou nemocniční péči.

Data/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Zdravotníci od začátku očkovacího procesu naočkovali přes 7 188 880 lidí, z nichž v sobotu 47 587. Ukončené očkování mají téměř 2 509 000 obyvatel.

Data/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Reprodukční číslo, které ukazuje kolik dalších lidí nakazí jeden již infikovaný, stouplo, a to z 0,66 na skoro 0,72. Nicméně pokud je index pod jedničkou, znamená to, že pandemie slábne.

ČTĚTE TAKÉ: MAPOVÁNÍ PRŮBĚHU COVIDU V EU: ZHODNOCENÍ UKÁZALO, JAK NA TOM JE ČESKÁ REPUBLIKA

PSALI JSME: ADAM VOJTĚCH PROMLUVIL O NOVÝCH PRAVIDLECH NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ V ZAMĚSTNÁNÍ: MLUVIL I O TESTOVÁNÍ VE FIRMÁCH A NOVÝCH MUTACÍCH

Share